chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві згадали жертв Куренівської трагедії

13 березня 2012 о 16:48

Сьогодні в Києві вшанували пам'ять загиблих під час Куренівської трагедії.

Як повідомили у КМДА, біля Подільського трамвайного депо по вулиці Фрунзе, 132, відбувся мітинг-панахида, присвячений вшануванню пам'яті загиблих під час Куренівської трагедії.

Участь у жалобних заходах взяло керівництво та колектив комунального підприємства Київпастранс, керівники та жителі Подільського району, духовенство, громадськість.

Минулого року на території Кирилівської церкви відкрили Пам'ятний знак жертвам трагедії.

***

13 березня 1961 у Києві сталася Куренівська трагедія, яка забрала, за різними оцінками, життя від півтора до двох тисяч чоловік. У цей день прорвало дамбу в районі Бабиного Яру, за якою понад 10 років скупчувалися стічні води із Петровських цегляних заводів. Дамба почала руйнуватися рано вранці. Грязьовий вал заввишки 14 м пронісся вулицями Куренівки. Потоп продовжувався лише півтори години, але його наслідки були катастрофічними.

Майже всі, хто жив у низині — загинули.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути