chrome firefox opera safari iexplorer

Викладачів українських вишів покарають за участь у конференції в Криму

27 липня 2016 о 11:39

Міністерство освіти України відреагувало на повідомлення про участь низки викладачів українських вишів у конференції в Ялті, пише Високий замок.

Захід під назвою «Російська мова в полікультурному світі» відбувся в червні, інформує сайт проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії».

Міністр освіти Лілія Гриневич оприлюднила у Фейсбуці пояснення керівництва вишів, чиї викладачі в цей час перебували на анексованому Кримському півострові. Зокрема, міністр розмістила копію заяви про звільнення доцента Дніпровського університету імені Олеся Гончара Людмили Стребуль.

Крім того, ректор Національного педагогічного університету імені Драгоманова в листі, копію якого також розмістила Лілія Гриневич, зазначив, що викладач Ірина Зайцева не отримувала дозволу на участь у кримському заході. «Колектив Драгоманівського університету категорично засуджує поведінку і вчинки Ірини Зайцевої, що суперечить чинному законодавству України», – ідеться в листі.

У Запорізькій облдержадміністрації повідомили Міністерству освіти України, що доцент кафедри мовної політики медичного університету Володимир Хейлік з 8 по 10 червня був у відпустці за свій рахунок «за особистими обставинами. Дозволи на участь у конференції та друкування статей не отримував».

Про те, що українські викладачі з вишів Києва, Запоріжжя та Дніпра брали участь у заході в анексованому Росією Криму, повідомив журналіст Яків Носков у Фейсбуці, опублікувавши відповідні фотографії. Захід проходив у Ялті з 8 по 11 червня, в ньому брали участь викладачі та науковці з 10 країн, включно з Україною.

Заступник міністра освіти України Інна Совсун зазначила, що одна з викладачок, Ірина Зайцева, була відома своїми проросійськими настроями, які вона не приховувала. «Будемо чекати на реакцію університету», – сказала заступник міністра у ефірі телеканалу «112.Україна».

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Розділи: Новини освіти

18 квітня

Інші дати
Народився Микола Сумцов
(1854, м. Петербург, Росія - 1922) - український фольклорист, етнограф, літературознавець та громадський діяч. Один з фундаторів Харківської громадської книгозбірні (1886).
Розгорнути
Народилася Уляна Кравченко (Юлія Шнайдер)
(1860, м. Миколаїв Львівська область – 1947) - українська письменниця, активістка українського жіночого руху. Автор повісті «Хризантеми» та багатьох збірок віршів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Липинський
(1882, с.Затурці Волинська область – 1931) - український політичний діяч польського походження, історик, соціолог, публіцист, теоретик українського консерватизму.
«Державу Українську може здійснити наша любов до неї, а не ненависть до її ворогів» (В’ячеслав Липинський)
Розгорнути