chrome firefox opera safari iexplorer

Кавун для дітей: користь і шкода для здоров'я

26 серпня 2016 о 12:57

Кавун має дуже багато чудодійних властивостей, він сечогінний, виводить токсини та шлаки, тамує спрагу та голод, бореться із зайвими кілограмами, зміцнює стінки судин та допомагає при запорах.

Окрім того кавун – це джерело калію та магнію. Як бачите, ягода поєднує в собі не лише смачні, а й корисні властивості. Якщо ж кавун на скільки корисний ,чи варто його включати в раціон дитини?

Дієтологи з цього приводу мають декілька рекомендацій, пише Україна молода.

В першу чергу, вони попереджають, що кавуни, які доведені до зрілості штучним способом та генними мутаціями небезпечні для дитини. Окрім того, зелений, не достатньо достиглий кавун може додати вашій дитині клопотів зі шлунком, або навіть отруєння.

Якщо ж кавун перезрів та довгий час пролежав на сонці, маж не надто свіжий вигляд та солодкий смак – у дитини може бути пронос. Не варто забувати й про зворотню сторону сечогінної дії кавуна.

Маленький організм та сечова система і нирки можуть не витримати таких навантажень.

Невже дитині не варто вживати кавун?

Ні, на справді, відмовляти дитині у задоволенні посмакувати солодкою м’якоттю соковитого плоду не варто. Але обмежити вживання кавуна – необхідно. Починати включати ягоду в дитячий раціон можна від одного року, досить буде 20-30 грамів.

До двох років рекомендується вживати не більше 50 грамів. У три роки дитина може з'їсти близько 100 грамів продукту. Загалом, до п'яти років не варто споживати більше 150 грамів за один прийом їжі.

Що варто пам’ятати, перед тим, як годувати дитину кавуном?

1. Не варто вживати ранні кавуни, вони мають надто багато штучних хімічних добавок і є шкідливими як для дітей, так і для дорослих.

2. Добре промивайте ягоду під проточною водою.

3. Спочатку спробуйте кавун самі, через 30-40 хвилин, якщо ви почуваєте себе добре, нехай плід спробує і дитина.

4.Слідкуйте за тим, щоб дитина не їла шкірку від плоду, адже саме в ній збирається найбільша кількість шкідливих нітратів.

19 жовтня

Інші дати
Богдан Гаврилишин
1926 – видатний український економіст. Член Римського клубу, фундатор економічного форуму в Давосі. Багаторічний директор МІМ-Женева. Засновник Міжнародного Інституту Менеджменту в Києві.
Розгорнути
Народився Сергій Васильківський
(1854, м. Ізюм Харківської обл. - 1917) - український живописець, якого називали «поетом українського малярства». А ще про нього писали: «Васильківський у живописі – це Шевченко в літературі». До речі, саме Васильківському належать одні з найвідоміших портретів Кобзаря.
Розгорнути
Народився Ігор Свєшніков
(1915, м. Київ — 1995) – археолог, доктор історичних наук. Понад 20 років проводив розкопки на місці Берестецької битви, результати яких узагальнені в монографії "Битва під Берестечком". Автор монографій про культури шнурової кераміки та шаровидних амфор, путівника по заповіднику "Козацькі могили".
Розгорнути