chrome firefox opera safari iexplorer

Різьблений кавун потрапив до Книги рекордів України

18 серпня 2013 о 11:51

Голопристанський карвінг-кавун, переможець Х ювілейного фестивалю «Український кавун — солодке диво», потрапив до Книги рекордів України.

Рекорд було зафіксовано 17 серпня, передає кореспондент Укрінформу.

«Переможцями Х ювілейного фестивалю „Український кавун — солодке диво“ стали кавун вагою 25 кілограмів 100 грамів, диня вагою 9 кілограмів 200 грамів та гарбуз вагою 41 кілограм. Найважчі кавун і диню цього фестивалю виростили у голопристанському фермерському господарстві „Фаворит“ (керівник Іван Яланський), а найважчий гарбуз виростив фермер із села Кардашинка Голопристанського району Олексій Косенко», — повідомили організатори фестивалю.

На кавунові-переможцеві було зроблено карвінг (художнє різьблення), і він потрапив до Книги рекордів України як найважчий карвінг-кавун.

Варто зауважити, що кавун, диня та гарбуз, які перемогли на Х фестивалі, є значно легшими від переможців двох попередніх фестивалів.

Приміром, на ІХ фестивалі «Український кавун — солодке диво» переможцями стали кавун вагою 35 кілограмів 600 грамів, диня вагою 25 кілограмів 800 грамів та гарбуз вагою 95 кілограмів 180 грамів. А на VIII фестивалі кавун-переможець важив 43 кілограми 100 грамів, диня — 7 кілограмів 900 грамів, а гарбуз — 53 кілограми 400 грамів.

Під час проведення Х фестивалю «Український кавун — солодке диво» у Голій Пристані відбулися ярмарок сільськогосподарської продукції, виставки-продажі товарів, виготовлених майстрами художніх промислів, відкриття пам'ятника Дині, концерти художніх колективів та інші заходи.

Завершиться фестиваль о 22.00 святковим феєрверком.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути