chrome firefox opera safari iexplorer

Королівська резиденція XV ст. руйнується

31 серпня 2016 о 13:40

В інтернеті з'явилося відео однієї з найстаріших споруд в Україні — Поморянського замку. Він розташований у селищі Поморяни на Львівщині.

Зараз замок у жахливому стані і потребує реставрації.

Поморянський замок — всесвітньо відома Національна пам'ятка архітектури XV століття, що з кожним роком все більше руйнується. Це — королівська літня резиденція кінця XVII ст.

Поморянський замок був улюбленим місцем перебування короля Яна Собєського, який витратив на його відбудову 25 тисяч злотих.

Останніми господарями замку до 1939 року була сім'я Потоцьких.

Нагадаймо, влітку 2008 року стик двох крил замку впав. У вересні 2011 року зруйнувалася стіна, яку місцеві мешканці вивезли, аби засипати ями на дорогах.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Туристичні новини

19 серпня

Інші дати
Володимир Шинкарук
1954 – український бард, поет і композитор, викладач. Компакт-диски «Дім для душі», «Колір тиші», «Перекоти-НЕБО», «Шестиструнний дощ», «Прислухаюсь до серця», «Дороже крови», «Щоб серцем бути молодим».
 
Розгорнути
Преображення Господнє (Другий Спас)
Прийшов Спас – бери рукавиці про запас. Прийшов Спас – пішло літо від нас. (Народні прикмети)
Розгорнути
Народився Олесь Донченко
(1902, с. Великі Сорочинці, Полтавська область – 1954) – український письменник. Автор багатьох віршів, казок та поповідань для дітей та юнацтва, романів «Зоряна фортеця», «Золота медаль», повістей «Школа над морем», «Розвідувачі нетрів», «Лукія».
Розгорнути