chrome firefox opera safari iexplorer

Королівська резиденція XV ст. руйнується

31 серпня 2016 о 13:40

В інтернеті з'явилося відео однієї з найстаріших споруд в Україні — Поморянського замку. Він розташований у селищі Поморяни на Львівщині.

Зараз замок у жахливому стані і потребує реставрації.

Поморянський замок — всесвітньо відома Національна пам'ятка архітектури XV століття, що з кожним роком все більше руйнується. Це — королівська літня резиденція кінця XVII ст.

Поморянський замок був улюбленим місцем перебування короля Яна Собєського, який витратив на його відбудову 25 тисяч злотих.

Останніми господарями замку до 1939 року була сім'я Потоцьких.

Нагадаймо, влітку 2008 року стик двох крил замку впав. У вересні 2011 року зруйнувалася стіна, яку місцеві мешканці вивезли, аби засипати ями на дорогах.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Туристичні новини

26 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Бортнянський
(1751, м. Глухів, Сумська область – 1825) - український композитор і диригент. Спільно з Березовським М.С. створив новий тип хорового концерту. Церковно-вокальний стиль Д.Бортнянського є вершиною тогочасного мистецтва.
Як славен наш Господь в Сіоні, Не може висловить язик, Великий в небесах на троні, Всесильний пан земних владик. Один Господь, один Ти славний, В сонячнім світлі й блиску зір явний! (Дмитро Бортнянський)
Розгорнути