chrome firefox opera safari iexplorer

Королівська резиденція XV ст. руйнується

31 серпня 2016 о 13:40

В інтернеті з'явилося відео однієї з найстаріших споруд в Україні — Поморянського замку. Він розташований у селищі Поморяни на Львівщині.

Зараз замок у жахливому стані і потребує реставрації.

Поморянський замок — всесвітньо відома Національна пам'ятка архітектури XV століття, що з кожним роком все більше руйнується. Це — королівська літня резиденція кінця XVII ст.

Поморянський замок був улюбленим місцем перебування короля Яна Собєського, який витратив на його відбудову 25 тисяч злотих.

Останніми господарями замку до 1939 року була сім'я Потоцьких.

Нагадаймо, влітку 2008 року стик двох крил замку впав. У вересні 2011 року зруйнувалася стіна, яку місцеві мешканці вивезли, аби засипати ями на дорогах.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Туристичні новини

10 грудня

Інші дати
Всесвітній день футболу
У шанувальників футболу всього світу є своє свято - Всесвітній день футболу. Подякувати за нього можна ООН, яка і запропонувала його відзначати 10 грудня кожного року.
Розгорнути
День прав людини
Щороку 10 грудня міжнародне співтовариство відзначає День прав людини. Саме цього дня у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини, яка є основою міжнародних стандартів у сфері прав людини.
Розгорнути
Народився Макс Гельман
(1892, м. Одеса - 1979) - український скульптор і педагог. Працював у галузі станкової скульптури. Твори: "Бойова подруга", "Вони не пройдуть", "Проба сталі" , портрет Ф. Нірода.
Розгорнути