chrome firefox opera safari iexplorer

Кудринецький замок збудовано на пагорбі з мармуру

26 листопада 2015 о 17:00

Кудринецький замок-фортецю, що на Тернопільщині, побудовано у 1615 році магнатами Губертами. Пагорб, на якому він розташований, створений із білого мрамору, його білі плити виходять на поверхню.

Замок-фортеця має складну будову – це одностороння фортеця, яка має три башти (одна збереглася до наших днів, інша – частково), тобто дістатися до неї можна лише з північного боку. Зі сходу фортецю омиває річка Збруч, з заходу – починається дуже крутий схил. А от з півночі до фортеці прилягає надбрамна вежа з міцними воротами і мостом, що піднімався на ніч, а також – потужна оборонна башта з товщиною стін понад 1,5 метри.

На початку XVIII століття власниками замку стають Гуменецькі і перетворюють його в замок-резиденцію. До східної стіни прибудовуються житлові приміщення, мури та башти відновлюються та підсилюються. Згодом наступні власники, Козібродські, перетворюють замок на своєрідний музей, прикрашаючи покої портретами та старовинними меблями.

Сьогодні у Тернопільському краєзнавчому музеї працює виставка з зібраною колекцією із Кудринецького замку.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути