chrome firefox opera safari iexplorer

Виступ унікального оркестру на День незалежності став причиною скандалу

23 серпня 2016 о 16:29

У День незалежності у Києві виступить унікальний симфонічний оркестр «Народжені вільними».

Оркестр створено за дуже короткий час і спеціально до 25-ї річниці Дня Незалежності України. Молодих артистів зібрано з усієї країни: Київ, Кропивницький, Харків, Львів, Дніпро, Івано-Франківськ, Одеса, Тернопіль, Черкаси, Донбас і Крим... Загалом зібрано 62 музиканти й кожному з них – 25 років, пише Zaxid.net.

Грати вони будуть на Майдані Незалежност під керівництвом Кирила Карабиця – найкращого молодого диригента світу за версією Королівського філармонічного співтовариства Великобританії.

Крім музикантів оркестру з різних куточків України в концерті візьмуть участь Національна академічна заслужена хорова капела «Думка» та зведений дитячий хор.

«24 серпня 2016 року країна і світ почують твори класиків XVIII-ХХ століть у виконанні новоствореного симфонічного оркестру», — повідомили організатори. Саме ці твори ще до концерту стали причиною скандалу.

Письменники брати Капранови на своїй сторінці у Facebook оприлюднили їх частковий список із відповідними коментарями. «Знаєте, що будуть нам грати на Майдані у день Незалежності? Ні? Так от, це буде Марш-заповіт з опери Прокоф'єва «Семен Котко», яка розповідає про героїчну боротьбу червоних партизан проти петлюрівців та гетьманців. Написана за повістю «Я син трудового народу» такого собі письменника Катаєва. І це — на 25 років Незалежності!», — пишуть Капранови.

«А знаєте, що буде окрім Катаєва-Прокоф'єва? Мусоргський, б..., могучая кучка! Гопак з опери «Сорочинская ярмарка»!!!! (Українського гопака знайти, певно, не вдалося.) Ну і Чайковський, звісно — а куди без нього у день Незалежності», — обурюються письменники.

Брати Капранови нагадали також про закон про декомунізацію.

ZAXID.NET попросив прокоментувати цю заяву головного режисера-постановника державних заходів до Дня Незалежності Сергія Проскурню.

«Як можна мати претензії до того, що на сцені оркестр та хор виконують “Заповіт” Тараса Шевченка? Які можуть бути проблеми з українським гопаком? Так, буде виконано «Гопак» Мусоргського. А ще ми зіграємо «Гопак» Арама Хачатуряна. Моєю метою було показати вплив української музики на світову», — розповів режисер.

«Нам що, тепер і Бетховена не грати, бо українські пісні, на основі яких він написав свій знаменитий квартет, передав йому Розумовський?», — обурюється Проскурня.

«Крім того оркестр виконає твори Лятошинського, Березовського, Вербицького. Буде “Тарас Бульба” Лисенка. Що стосується Чайковського та Прокоф'єва, то це взагалі українські композитори, адже формувалась їх творчість саме в Україні», — повідомив він.

Нагадаємо, саме ім’я Прокоф'єва носить зруйнований донецький аеропорт. До слова, саме «Заповіт» у 2015 році був представлений у Львові в рамках проекту «Донкульт». Диригував тоді так само Кирило Карабиць.

Також оркестр «Народжені вільними» виконає твір сучасного українського композитора Івана Небесного.

Концерт можна буде побачити у прямій трансляції на «Першому Національному».

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути