chrome firefox opera safari iexplorer

Історичне містечко Хуст приймає гостей

11 вересня 2016 о 07:00

Цього тижня ініціатор акції «7 чудес України: історичні міста та містечка»  Микола Томенко разом з представниками ЗМІ за підтримки міського голови Володимира Кащука відвідали містечко Хуст, що на Закарпатті.

Початком презентації став краєзнавчий музей, в якому вибагливий та допитливий турист знайде для себе цікаву та унікальну інформацію про події, які відбувалися в місті в різні епохи його існування.

26520_800x600_hust

Також вразила своїми скарбами міська картинна галерея. Її працівники зазначають, що сьогодні основною метою роботи галереї є формування власної мистецької колекції та залучення до співпраці молодих талановитих художників.

carpathianroad.com

 carpathianroad.com

Головною перлиною історичного Хусту є його замок, який знаходиться на мальовничій горі. Більшість істориків зв’язують будівництво Хустської фортеці з королем Ласло І (1077—1095) — Ладиславом Святим, а саме з тим часами, коли він почав посувати межі Мадярської держави на північний схід – у Карпатські гори, і Хустський замок був побудований якраз для позначення межі Мадярської держави та її захисту, а також для приборкання переможених русичів.

Перші згадки про початок будівництва замку належать до 1090 року, а закінчення будівницва позначають 1191 роком, оскільки серед руїн знайдено камінь саме з таким написом.

dzerkalo-zakarpattya.com

 dzerkalo-zakarpattya.com

Єлизаветинський костел ХІІІ століття в готичному стилі милує око і до сьогодні. Храм побудований з каменю. Нагадує він нам фортецю: вузькі вікна-бійниці, могутні кам’яні мури навколо храму з двома брамами. Крізь віконні отвори добре видно товщину мурів. Стоїть храм на невеликому підвищенні, повністю домінуючи над одноповерховими будівлями. Нещодавно під час реставрації костелу Святої Єлизавети зняли внутрішню побілку і відкрили давні готичні фрески із зображенням святих Іштвана, Ласла і герцога Імре, що раніше прикрашали стіни храму. На лоджії храму стоїть давній орган.

prozak.info

 prozak.info

Не менш цікавою є і Римо-католицька церква Святої Анни (1802 р.).

dzv

 mistaua.com

Вабить туристів також «Чеське містечко» — це історичний район, побудований чехами у 30-х роках минулого сторіччя, або празький квартал. Тут, між стареньких, але все ще величних дво-триповерхових будиночків ніби відкривається міжчасовий коридор і дихає в очі минуле…

ua.igotoworld.com

 ua.igotoworld.com

Нагадаємо, що Хуст (Закарпаття) увійшло до 21 фіналіста акції “7 чудес України: історичні міста та містечка” і тримається в лідерах. Це мальовничий куточок, розташований у долині Карпат, омитий ріками Тиса, Ріка та Хустець.

Центральна частина міста – чудова, оповита Замковою горою, архітектурними будівлями та красою Карпат. Тут витає дух історії, тут завжди привітні люди.

Хуст є лідером серед переможців, за нього віддали свої голоси більше 8 тисяч людей.

За матеріалами: Kolyba, Хустська міська радаЧасЗакарпаття.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути