chrome firefox opera safari iexplorer

Біла Церква приймає гостей

24 серпня 2016 о 14:35

В рамках акції «7 чудес України: історичні міста та містечка» Голова Оргкомітету акції та засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко разом з журналістами відвідали місто Біла Церква. Презентація відбулась за підтримки міського голови Генадія Дикого.

Гостям представили найцікавіші та наймальовничіші місцини Білої Церкви. Особливу увагу було приділено дендропарку «Олександрія». Насадження в ньому виконані в цілісному ансамблі в поєднанні творчих сил природи і людини. Створення парку почалося після одруження Ф.К. Браницького на позашлюбній доньці Катерини ІІ Олександрі. Чоловік подарував дружині цілий маєток, який згодом вона перетворила на справжню розкішну європейську садибу.

До сьогодні парк зберіг велику кількість містків, павільйонів та споруд в грецькому стилі.

bomba.vn.ua

bomba.vn.ua

Увагу туристів особливо приверне колонада «Луна». Її особливість полягає в тому, що слово, навіть пошепки вимовлене в одному кінці споруди, без спотворень передається в інший кінець, хоч і відстань між ними становить 34 метри. Таких колонад з унікальними акустичними властивостями в світі існує всього близько 10.

sbmtour.com.ua

sbmtour.com.ua

Цікаво побувати також на Палієвій горі, і не лише тому, що тут тривалий час (1702–1704 рр.) стояв табором один із загонів козацького ватажка Семена Палія і в  глибині гори і досі видно рештки земляних укріплень козаків.

art-line.in.ua

art-line.in.ua

З гори відкривається вражаючий краєвид на річку Рось.

mapio.net

mapio.net

Церква святого Івана Хрестителя приваблює туристів не лише архітектурною красою, а й дивом, яке відбувається всередині.

uk.wikipedia.org

uk.wikipedia.org

Сьогодні у стінах костьолу розташований будинок органної та камерної музики. Там організовують концерти класичної музики, які залучають виконавців та глядачів з різних країн світу. 

oko.kiev.ua

oko.kiev.ua

 

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути