chrome firefox opera safari iexplorer

Музей-садиба М. Костомарова приймає перших гостей

25 червня 2016 о 21:16

Сьогодні в селі Дідівці Чернігівської області Прилуцького району в музеї-садибі М. Костомарова провели першу ознайомчу екскурсію. Більша частина експозиції присвячена його суспільній та творчій діяльності, напрацюванням та здобуткам. Значну частину виставки також займає діяльність Кирило-Мифодіївського братства, в якому сам М. Костомаров був ідеологом та одним із керівників.

Відкривати  першу екскурсію приїхали  ініціатори створення Історико-меморіального комплексу «Садиба Миколи Костомарова» лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко та голова Благодійного фонду «Європа» Валерій Дубіль. Презентацію експозиції для гостей та журналістів провів культуролог, заслужений діяч мистецтв України Борис Дєдов. 

Довідково

Над створенням Історико-меморіального комплексу «Садиба Миколи Костомарова» засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко, голова Благодійного фонду «Європа» Валерій Дубіль та заслужений діяч мистецтв України Борис Дєдов працюють з 2008 року.

На сьогодні основні будівельні роботи з відновлення музею-садиби завершились. Також у ньому вже розміщені перші експозиції, присвячені постаті Миколи Костомарова та Кирило-Мефодіївському товариству. Як відомо, Микола Костомаров був одним із ідеологів Кирило-Мефодіївського братства та автором знаменитої «Книги буття українського народу», світоглядної конституції України.

Остаточне завершення робіт заплановане на 2017-й рік, коли виповниться 200 років з дня народження Миколи Костомарова.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути