chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні на Чернігівщині відзначають 200-річчя Миколи Костомарова

16 травня 2017 о 10:23

У вівторок, 16 травня, о 12:00 в селі Дідівці Прилуцького району Чернігівської області в Музеї-садибі Миколи Костомарова розпочнеться святкування 200-річчя з дня народження цього визначного історика, етнографа і громадського діяча.

Музей-садиба Миколи Костомарова є унікальним об`єктом, оскільки створений без бюджетних коштів, тому з гордістю може називатись громадським музеєм. Над створенням Історико-меморіального комплексу «Садиба Миколи Костомарова» засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко, голова Благодійного фонду «Європа» Валерій Дубіль та заслужений діяч мистецтв України Борис Дєдов за підтримки місцевої громади працювали з 2008 року.

На сьогодні основні будівельні роботи з відновлення музею-садиби завершились. Також у ньому вже розміщені перші експозиції, присвячені постаті Миколи Костомарова та Кирило-Мефодіївському товариству. Як відомо, Микола Костомаров був одним із ідеологів Кирило-Мефодіївського братства та автором знаменитої «Книги буття українського народу», світоглядної конституції України.

Під час святкування відвідувачам проведуть екскурсію будинком та розкажуть цікаві факти з життя Миколи Костомарова, а також пройде концерт за участі місцевих творчих колективів та гостей зі столиці.

Місце події: вул. Костомарова, 39, село Дідівці Прилуцького району Чернігівської обл.

 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути