chrome firefox opera safari iexplorer

Колоритні ринки України: де знайти антикваріат та враження?

28 вересня 2016 о 10:24

Місця, де можна купити абсолютно все і навіть зустріти знаменитостей. Часто кажуть, що ніде краще не впізнаєш менталітет і культуру міста або цілої країни, як на ринку. Ринки — це центри подій життя будь-якого населеного пункту. На прилавках українських ринків можна побачити що завгодно, а по товарах і відношенню продавців можна визначити культуру цілої місцевості. Але чи багато ти знаєш ринків, крім одеського «Привозу» та київської «Бессарабки»? Давай познайомимося з 10 найколоритнішими ринками України.

Бессарабський ринок, Київ

Топ-10 самых колоритных рынков Украины

Топ-10 найбільш колоритних ринків України: Бессарабський ринок, Київ © Depositphotos

Торгувати тут почали задовго до появи Бессарабського ринку. У 1912 році це місце облагородили, спорудивши перший критий ринок у Києві, який сьогодні є одним з найстаріших. Кажуть, що назва «Бессарабка» пов'язана з босотою, яка постійно ошивалася в районі сучасного базару. Сьогодні ж Бессарабський ринок став своєрідним брендом, і якщо тобі потрібні продукти високої якості, то приходити треба сюди. Смачно, свіжо і дорого.

  • Рибний ринок, Світязь

Топ-10 самых колоритных рынков Украины
Топ-10 найбільш колоритних ринків України: рибний ринок, Світязь © Depositphotos

На місцевому ринку у озера Світязь під критими навісами представлена найрізноманітніша риба, приготована за різними рецептами. Тут і в'ялена, холодного і гарячого копчення, печена в сільській печі, на соломі і так далі. Приходити сюди найкраще в першій половині дня, коли товар ще зовсім свіжий.

  • Косівський базар, Косів

Топ-10 самых колоритных рынков Украины

Топ-10 найбільш колоритних ринків України: Косівський базар, Косів © Depositphotos

Косівський ринок — сувенірна мекка Прикарпаття. Туристи їдуть за вишивками, керамікою і різьбленням по дереву. Тут представлені практично всі вироби гуцульського декоративно-прикладного мистецтва. Сувенірні вироби пропонуються за оптовими цінами. Раніше ярмарок проходив в центрі Косова. Зараз базар перенесений на східну околицю міста, на велику торгову площу поруч з Кутським мостом.

  • Ринок вишиванок, Коломия

Топ-10 самых колоритных рынков Украины

Топ-10 найбільш колоритних ринків України: ринок вишиванок, Коломия © Depositphotos

Місцевий Сувенірний ринок «Гуцульщина» — єдиний в Україні оптовий ринок вишиванок. Крім звичайного карпатського туристичного набору — ліжників, овечих шкур, глиняних мисок і дрібних дерев'яних виробів — шкатулок, булав, масажерів, качалок та макогонів, тут удосталь представлені більш дорогі і великі сувеніри. На території сувенірного ринку працює «Місто майстрів», в якому дітей навчають народному ремеслу.

  • Андріївський узвіз, Київ

Топ-10 самых колоритных рынков Украины

Топ-10 найбільш колоритних ринків України: Андріївський узвіз, Київ © Depositphotos

Сувенірний ринок на Андріївському узвозі користується величезною популярністю у туристів. Тут під відкритим небом продають предмети народного декоративно-прикладного, а також сучасного мистецтва. На ринку представлені предмети українського і радянського побуту, колекційні монети, військова форма часів Другої світової війни, прикраси зі шкіри та срібла, вишиванки, хендмейд-іграшки, картини, товари для творчості та багато іншого.

  • Сувенірний ринок «Вернісаж», Львів

Топ-10 самых колоритных рынков Украины

Топ-10 найбільш колоритних ринків України: сувенірний ринок «Вернісаж», Львів © Depositphotos

Саме тут ти можеш знайти цікаві подарунки для рідних і друзів. На «Вернісажі» часто можна зустріти відомих людей. І дійсно, іноді прикраси львівських художників доповнюють образи багатьох українських телеведучих, актрис, співачок. На ринку зустрічаються неймовірної краси старовинні речі: намиста, вишивки. Вік деяких більш 100 років. Головна особливість «Вернісажу» — тут дійсно можна знайти ексклюзив, якого більше ні на кому не побачиш.

  • «Староконка», Одеса

Топ-10 самых колоритных рынков Украины

Топ-10 найбільш колоритних ринків України: "Староконка", Одеса   © wikipedia.org

Блошиний ринок «Староконка» в Одесі виник навколо історичного Старокінного базару, який був побудований ще в 1832 для торгівлі рогатою худобою і кіньми. В барахолку він почав перетворюватися з середини 1930-х. Сьогодні одеський блошиний ринок розкинувся на кілька кварталів між вулицями Розкидайлівська, Ризовська, Майстерська і Ленінградська. На «Староконці» можна знайти антикваріат, домашнє начиння, одяг секонд хенд, колекційні монети, старі книги, різноманітну радянську атрибутику і т.д.

  • «Привоз», Одеса

Топ-10 самых колоритных рынков Украины

Топ-10 найбільш колоритних ринків України: "Привоз", Одеса © flickr.com/jmv
«

Привоз» — один з найбільших і найстаріших з нині діючих ринків в Європі. Побудований в першій половині 19 століття на Привозній площі як філія Старого базару і спочатку призначався для торгівлі «з коліс», тобто з возів. В останні роки поряд було споруджено сучасний комплекс «Новий Привоз», який надав торговцям добре обладнані торгові площі. Що тут можна купити? Абсолютно все.

  • ТОВ «Промтоварний ринок» (7-й кілометр), Одеса

Топ-10 самых колоритных рынков Украины

  Топ-10 найбільш колоритних ринків України: ТОВ «Промтоварний ринок» (7-й кілометр), Одеса  

Найбільший оптово-роздрібний ринок України і найбільший в Європі. Розташований недалеко від Одеси, на 7-му км Овідіопольської дороги, звідки і неофіційна назва. Відлік його історії починається з 1989 року. Тут, на полі, де вирощували кукурудзу, почали торгувати дефіцитними товарами, за якими незабаром кинулися одесити. Сьогодні «7-й кілометр» займає територію розміром близько 110 гектарів, з яких — 75 вже забудовано і близько 40 підлягає освоєнню.

  • Блошиний ринок, Київ

Топ-10 самых колоритных рынков Украины

Топ-10 найбільш колоритних ринків України: блошиний ринок, Київ © flickr.com/arthur_shuraev

А тут ми не змогли вибрати якійсь один певний ринок. В Києві таких рінков велика кількість: на Петрівці, біля Дарницького вокзалу, на вулиці Резервній, ринок «Дніпро», в Експоцентрі ... На блошиному ринку знайдеться що завгодно: старовинний посуд, монети, іграшки, посуд, меблі, картини, вінілові платівки , грамофони і самовари, нагороди, книги, одяг і взуття. Це непогана ідея проведення часу у вихідні та, до речі, корисна.

Джерело: tochka.net
Розділи: Туристичні новини

27 жовтня

Інші дати
Народився Леонід Павленко
(1924, с. Семенівка Полтавської обл. - 1998) - лікар-травознавець, автор книжок про лікування травами, збірок легенд, зокрема "Цілющі скарби", "Біла лілея", "Цвіт папороті" та ін.
Розгорнути
Народився Максим Березовський
(1745, м.Глухів, Сумська область - 1777) — український композитор, диригент, співак. Класик європейської музики, засновник хорового співу.
Розгорнути