chrome firefox opera safari iexplorer

Паралімпійці України отримають 3,3 мільйони доларів призових

19 вересня 2016 о 13:24

Міністерство молоді та спорту оперативно виплатить заслужені призові паралімпійцям. Обіцяють, що вже до 22 вересня кожен спортсмен отримає на свою картку державні преміальні.

Згідно з підрахунками «України молодої», фантастичні перемоги наших паралімпійців обійдуться держбюджету приблизно в 3,3 мільйони доларів США цілком заслужених призових.

Як повідомив міністр молоді і спорту Ігор Жданов у понеділок, вже підписані відповідні накази щодо виплат винагород спортсменам за підсумками участі в Іграх у Ріо.

«Також прийнято рішення, що всім переможцям та призерам Паралімпіади будуть виплачені максимальні призові, без приставки «до»: І місце – 40 тис. доларів США; ІІ місце – 26 тис. доларів США; ІІІ місце – 18 тис. доларів США. Призові виплачуються по курсу НБУ на день зарахування коштів на картки», — цитує пана Жданова прес-служба Міністерства молоді і спорту.

Оскільки наша збірна здобула у Ріо 41 золоту медаль, загальна виплата винагород паралімпійським чемпіонам складе 1,64 млн. доларів США. Срібні (37 медалей) і бронзові призери (39 медалей) отримають 962 тис. і 702 тис. доларів відповідно.

Простий підрахунок вказує, що загальна сума виплат заслужених призових українським паралімпійцям складе рівно 3 304 000 доларів США.

Цікаво, що згідно озвучених сум призових, найрезультативніший паралімпієць збірної — плавець Максим Крипак (здобув 5 золотих і 3 срібних медалей) має отримати 278 тис. доларів США.

Додамо, що на Паралімпіаді-2016 українські спортсмени встановили 109 рекордів у трьох видах спорту.

Так, у плаванні встановлено 94 рекорди, в легкій атлетиці – 14, у пауерліфтингу – 1 рекорд. Серед них 22 рекорди світу, 32 паралімпійські рекорди та 54 рекорди Європи.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути