chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві презентують першу в Україні колекцію сучасного традиційного одягу для дітей

13 вересня 2016 о 16:04

У неділю, 18 вересня 2016 року, о 14:00 в Національному музеї Т.Г. Шевченка (Київ, бульвар Шевченка, 12) відбудеться презентація першої в Україні колекції сучасного традиційного одягу для дітей від майстерні «Аденчик-Баденчик».

Про це повідомляють Рукотвори з посиланням на засновницю майстерні Viktoria Chterban.

«В маленькому баварському містечку, де я проживаю понад 25 років, є чотири магазини народного одягу, — розповідає пані Вікторія. — Вулицями у свята та й щодня ходять люди в національному вбранні. Мами із донями, тати з синочками. Гордо і свідомо молодь вбирається на випускні вечори в свій національний одяг, відшитий в сучасних майстернях. Це — модно! Це ніколи не виходило з моди! Всі роки, дивлячись на високий рівень культури старої Європи, я мріяла зняти з України той, насильно вбраний на неї, сценічний костюм з атласними шароварами і віночками на головах у заміжніх жінок, що не має нічого спільного з нашим, по — справжньому, європейського рівня, вбранням! Адже в народному одязі наших предків закладені знання сотень поколінь з естетикою та гармонією форм і кольорів. Поволі Україна починає повертатись туди, де була її споконвічна культурна та історична приналежність — до європейських цінностей, які базуються на фундаменті народної духовності. А оскільки нація впізнається за географічним розташуванням, мовою та традиційним народним одягом, я вирішила здійснити свою мрію — заснувати майстерню з відтворення і пошиття дитячого українського народного строю за європейськими стандартами.

Метою проекту є створення зразків одягу з дотриманням регіональних ознак, які базуються на автентичному силуеті: вишивана сорочка, кирсетка, спідничка... Все вбрання пошито з натуральних тканин особливої якості, з колекції німецького дизайнера Віллі Боґнера, що вироблені в Німеччині. Особлива увага приділяється підбору кольорів та грайливих дрібничок — як в одязі так і в аксесуарах. Вироби є зручними і приємними для дитини. Строї відшиваються для дітей віком від 3 до 13 років (104 — 146 розміри). Над пошиттям і виготовленням аксесуарів працюють золоті ручки неймовірних майстринь, які вкладають весь свій хист і любов у створення кожної неповторної речі!

Стара, архаїчна лічилочка „Аденчик-Баденчик“ від моєї прабабусі повертає мене ДОДОМУ, оживаючи у формі майстерні! Мрії збуваються!»

26 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Бортнянський
(1751, м. Глухів, Сумська область – 1825) - український композитор і диригент. Спільно з Березовським М.С. створив новий тип хорового концерту. Церковно-вокальний стиль Д.Бортнянського є вершиною тогочасного мистецтва.
Як славен наш Господь в Сіоні, Не може висловить язик, Великий в небесах на троні, Всесильний пан земних владик. Один Господь, один Ти славний, В сонячнім світлі й блиску зір явний! (Дмитро Бортнянський)
Розгорнути