chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові завтра стартує стартує 23-й Форум видавців

14 вересня 2016 о 16:37

У програмі заходу 1 259 подій, 954 зареєстрованих учасники, з них 505 авторів, музикантів, художників, 321 видавництво, понад 100 учасників бібліофоруму, 434 книжки номіновано на здобуття премії «найкраща книга Форуму», з яких обрано 23 найкращі книги. На Форум прибудуть учасники з 28 країн.

Про це сказала президент Форуму видавців Олександра Коваль сьогодні на прес-конференції у Львові, – передає кореспондент IA ZIK.

Начальник департаменту інформаційної політики ЛОДА Марія Вагіла зазначила, що під час Форуму будуть посилені заходи безпеки, бо нас у країні йде війна. Форум цього року містить соціальну складову – люди певних категорій зможуть проходити на Форум безкоштовно.

«Зараз у Швеції у місті Естерсунд відбувається X ювілейний з’їзд міст – членів мережі креативних міст ЮНЕСКО. Вперше Україна буде представлена на цьому з’їзді, адже Львів став містом літератури, увійшовши таким чином до цієї мережі. До цього титулу Львова значною мірою доклався Форум видавців», – сказав в.о. начальника управління культури Львівської міської ради Михайло Мороз.

Нагадаємо основні тематичні заходи цьогорічного форуму:

  • книжковий ярмарок;
  • Львівський міжнародний літературний фестиваль;
  • благодійна акція для людей літнього віку «Третій вік: задоволення від читання»;
  • церемонія вручення премії «Найкраща книга форуму»;
  • ніч поезії та музики;
  • бібліотечний форум;
  • фестиваль «Місто Лема».

На прес-конференції виступили – поет, перекладач, засновник Нью-Йоркської групи поетів Юрій Тарнавський; координатор тематичного форуму «Історія», директор наукової бібліотеки Львівського національного університету ім... І.Франка. Василь Кметь; координатор проекту «Українсько-єврейські зустрічі» історик, перекладач Андрій Павлишин, які розповідали про тематичні заходи, які проходитимуть під час Форуму.

Більше про всі події Форуму можна дізнатися з програми.

Форум видавців у Львові триватиме з 15 по 18 вересня. 

16 жовтня

Інші дати
Народився Петро Григоренко
(1907, с.Борисівка, Запорізька область - 1987) – радянський генерал-майор, правозахисник. Виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів. У 1964 за легальну правозахисну діяльність розжалуваний у рядові і позбавлений всіх державних відзнак, перебував у радянських тюрмах, таборах.
Розгорнути
Народився Олександр Митрак
(1837, с.Плоске, Закарпатська область – 1915) – український (русинський) письменник, фольклорист і етнограф. Поезії, етнографічні нариси присвячені життю, побуту та звичаям закарпатських горян («Домашній быт угро-русского крестьянина», «Сенокосы в угро-руссов», «Народная свадьба угорских русинов»). Видав «Русско-мадьярскій словарь» та «Мадьярско-русскій словарь».
Розгорнути