chrome firefox opera safari iexplorer

Українські паралімпійці здобули ще одинадцять медалей

16 вересня 2016 о 12:04

Українські спортсмени здобули протягом восьмого дня літніх Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро ще одинадцять медалей: чотири золоті, чотири срібні і три бронзові. Тим самим, паралімпійці перевершили свої золоті здобутки з Паралімпійських ігор 2012 року в Лондоні.

Про це повідомляє Національний паралімпійський комітет України у п’ятницю, пише Україна молода.

Здобутки Лондона-2012 було перевершено, коли золоту медаль здобув плавець Євген Богодайко

Після чого, у плаванні на дистанції 400 метрів вільним стилем ще одну золоту нагороду виборов Максим Крипак, а Денис Дубров — срібло. При цьому, Національний паралімпійський комітет звертає увагу, що обидва спортсмени пропливли з результатом, кращим від попереднього рекорду світу та паралімпійського рекорду.

«Найбільш вразила красива перемога Максима Крипака і Дениса Дуброва, які захопили зал бразильського басейну боротьбою за перше-друге місце. Спочатку першим йшов Максим, його обігнав Денис… Потім знову Максим, знову – Денис… Захоплююча спортивна боротьба двох українських спортсменів за найвищу нагороду XV Паралімпіади! Все-таки переміг Максим, але обидва побили світовий рекорд на цій дистанції, встановлений американським атлетом у 2012 році», — зазначають у Національному паралімпійському комітеті України.

Срібна нагорода і у Дмитра Виноградця у плаванні на дистанції 200 метрів вільним стилем, який встановив черговий рекорд Європи.

З особистим рекордом здобула срібну медаль у змаганнях зі штовхання ядра легкоатлетка Марія Помазан.

Наприкінці восьмого дня паралімпійських змагань українські спортсмени здобули відразу чотири нагороди у плаванні на дистанції 50 метрів на спині в різних категоріях: Геннадій Бойко – золото, Антон Коль – бронза, Сергій Паламарчук – бронза з рекордом Європи та Ірина Соцька – бронза.

Таким чином, у підсумку восьмого дня змагань в української паралімпійської збірної 92 медалі, серед яких 35 золотих, 27 срібних та 30 бронзових.

Наші паралімпійці, як і раніше, займають третю позицію в неофіційному медальному заліку.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути