chrome firefox opera safari iexplorer

З 1 жовтня подорожчають овочі, хліб і молоко

26 вересня 2016 о 14:14

З 1 жовтня подорожчають овочі — через фактор сезонності, а також хліб і молоко. Ціни на товари тривалого зберігання, наприклад, крупи, цукор, макарони підвищуться найменше.

Про це «Укрінформу» повідомив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«Якщо виходити з того, що зараз націнка на соцпродукти максимум досягає 20%, то вона може вирости до 30-40%, тобто в два рази. Вартість самого товару не підвищиться відразу ж на 40%, це відбуватиметься поступово. Відтак, якщо зараз, наприклад, націнка магазину на хліб у вартості 7 грн складає 1,5 грн, то вона може піднятися на 80 коп, і хліб уже буде коштувати 7.80 грн», – сказав він.

Подорожчання продуктів харчування прогнозують через те, що Мінекономрозвитку в рамках експерименту на три місяці скасовує регулювання відпускних цін і націнки на соціально значущі товари.

Серед них: дитяче харчування, хліб, борошно, крупи, яйця, соняшникову олію та м'ясо-молочні продукти, овочі та фрукти.

19 жовтня

Інші дати
Богдан Гаврилишин
1926 – видатний український економіст. Член Римського клубу, фундатор економічного форуму в Давосі. Багаторічний директор МІМ-Женева. Засновник Міжнародного Інституту Менеджменту в Києві.
Розгорнути
Народився Сергій Васильківський
(1854, м. Ізюм Харківської обл. - 1917) - український живописець, якого називали «поетом українського малярства». А ще про нього писали: «Васильківський у живописі – це Шевченко в літературі». До речі, саме Васильківському належать одні з найвідоміших портретів Кобзаря.
Розгорнути
Народився Ігор Свєшніков
(1915, м. Київ — 1995) – археолог, доктор історичних наук. Понад 20 років проводив розкопки на місці Берестецької битви, результати яких узагальнені в монографії "Битва під Берестечком". Автор монографій про культури шнурової кераміки та шаровидних амфор, путівника по заповіднику "Козацькі могили".
Розгорнути