chrome firefox opera safari iexplorer

Безперервна мобільна доступність — причина стресу і хвороб

21 жовтня 2016 о 11:19

Шість із десяти дорослих знаходяться під постійним тиском, а кожен четвертий — неодноразово опинявся у стресовій ситуації.

Такі результати нещодавно оприлюдненого в Берліні дослідження, які наводить DW.COM.

Опитування провела німецька Страхова компанія ТК.

Ця тема важлива не лише для страхової медицини, а й для багатьох компаній. Ключове слово при цьому — лікарняний. Лише уявіть, що за останні 15 років майже на 90 відсотків зросла кількість вимушених прогулів через депресію, тривогу і стрес. В середньому торік два з половиною дні, з п’ятнадцяти пропущених через хворобу, були пов’язані з психологічними проблемами.

Майже кожен п'ятий через додаткові турботи не може працювати на рівні з колегами.

Тягар відповідальності лягає частково і на компанії, які повинні потурбуватися про відповідний мікроклімат та здорову робочу атмосферу. Потрібна корпоративна культура на підприємствах, яка дозволить людям добре працювати і гармонійно поєднувати роботу та особисте життя.

«Наскільки ви щасливі?» — з такими простим, на перший погляд, запитанням дослідники звернулися до німецькомовних респондентів , старших 18-ти років. В липні та серпні Науково-дослідний інститут «Форса» опитав 1200 людей. При цьому цікавилися також методами релаксації та наслідками стресу.

Першопричиною нещастя і хвороб люди вважають роботу, про це зазначили 46% опитаних, на другому місці — надмірні вимоги до себе (43%), далі йде купа запланованих справ у вільний час (33 %), автотранспорт (30%) і постійний стан «на зв’язку» (28%).

За даними дослідження, майже кожен четвертий зізнався, що проводить занадто багато часу в мережі.

Основна проблема — відчуття того, що ти можеш пропустити щось важливе, якщо довго не будеш в онлайні. Психологи для цього навіть термін швиденько придумали: FOMO — «Fear of missing out» (страх втрати). Але є також і протилежний тренд , який називається JOMO і означає «Joy of missing out» — насолода від того, що не намагаєшся бути скрізь і не боїшся пропустити щось.

Ви, вочевидь, не раз спостерігали в громадському транспорті десятки опущених голів, прикуті до смартфонів погляди пасажирів. А тепер наступне питання, адресоване безпосередньо Вам. Ви особисто можете залишити телефон у кишені і протягом усієї поїздки, жодного разу, навіть крадькома, не поглянути на екран?! А на дозвіллі скільки часу Ви можете прожити без смартфону?!

Ми постійно хочемо бути на зв’язку і в курсі останніх подій. Постійно очікуючи нової інформації, сподіваємося отримати хороші новини. Але те, що з’являється на дисплеї смартфону, в основному, далеке від позитиву і не здатне змінити ситуацію на краще.

Головне пам'ятати, що безперервна мобільна доступність — це суттєвий подразник і причина хвороб.

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути