chrome firefox opera safari iexplorer

На Закарпатті День всіх святих зробили вихідним

19 жовтня 2016 о 10:42

У Закарпатській області День всіх святих, в який християни західного обряду поминають померлих, буде вихідним.

Як повідомили у вівторок 18 жовтня у прес-службі Закарпатської облдержадміністрації, відповідне розпорядження підписав голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

Згідно з повідомленням, закарпатці отримають три вихідні поспіль: неділю 30 жовтня, понеділок 31 жовтня та вівторок 1 листопада.

«Натомість субота, 29 жовтня, буде робочим днем», — уточнили в облдержадміністрації.

Згідно з документом, головам райдержадміністрацій, керівникам підприємств, установ і організацій рекомендовано перенести робочий день із понеділка, 31 жовтня, на суботу – 29 жовтня.

«Робочий день перенесено для того, щоб мешканці Закарпаття могли відвідати могили своїх рідних та близьких у інших районах області чи регіонах України», — уточнили в ОДА.

1 листопада – День всіх святих у західних християн. У цей день Західна Церква поминає всіх померлих — відвідують могили родичів та відправляють там панахиди. Саме поняття «всі святі» означає, що в цей день іменини у носіїв усіх імен. Весь листопад у римсько-католицькій церкві після Св. Меси моляться за покійних, чиї імена вірники пишуть на листочках.

На Закарпатті та на Галичині це свято перейняли і вірні Східних Церков – як греко-католики, так і православні. На Закарпатті цей день оголошується, як правило, місцевим вихідним.

Джерело: РІСУ
Розділи: Новини культури

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...