chrome firefox opera safari iexplorer

П'ять українців потрапили в топ-100 інноваторів Європи

23 листопада 2016 о 09:13

Financial Times опублікував топ-100 реформаторів Європи «New Europe 100» — рейтинг людей, які завдяки своїм розробкам у цифровій сфері зробили істотний внесок у розвиток суспільства, політики або бізнесу зазначеного регіону Європи.

Серед кращих реформаторів континенту відзначили й п’ятьох українців, повідомляє Україна молода.

Ярослав Ажнюк (співзасновник і СЕО-керівник українського технологічного стартапу Petcube. Розробляють програми, що до­зволяють дистанційно спостерігати, спілкуватися і гратися з тваринами).

Дмитро Дубілет (співзасновник порталу iGov. Цей сервіс дає громадянам і бізнесу можливість онлайн-запитів офіційних документів із державних установ України).

Ольга Юркова (співзасновниця фактчекінгового сайта Stopfake.org, метою якого є верифікація інформації, посилення медіа-грамотності аудиторії і боротьба за чітке розмежування між журналістикою фактів і пропагандою, перевірка і спростування перекрученої інформації).

Віктор Шабуров (підприємець і засновник компанії Looksery, яку викупила компанія Snapchat за $150 млн. Це програма для мобільних пристроїв, яка дозволяє змінювати зовнішність користувача на фото і відео).

Ольга Афанасьєва (виконавчий директор Української асоціації венчурного і приватного капіталу. Вона займається залученням зарубіжних інвесторів в Україну).

«Було приємно і несподівано побачити себе в рейтингу такого високого рівня, але ще приємніше відзначити, що всі п’ятеро осіб представляють сектор інвестицій та ІТ, — прокоментувала виконавчий директор UVCA Ольга Афанасьєва. — Своєю роботою і своїми діями ми кожного дня доводимо, що ІТ сьогодні є однією із пріоритетних галузей для розвитку економіки країни. Успішні історії наших співвітчизників і їхніх компаній — це не поодинокі історії перемог, а показник для всього світу, що в Україну можна і потрібно інвестувати».

Рейтинг публікується щорічно з 2014 року і складається спільно Financial Times, Res Publica (Варшавський журнал), Google, а також фондом Visegrad Fund заради сприяння інтеграції в Центральній Європі.

Представники цих організацій проаналізували кандидатури, які своїм прикладом і діями відображають інновації в регіоні, з 15 європейських країн. За словами оглядачів, окрім локальних досягнень у реформаторській діяльності, унікальних навичок кандидатів і впливу їхньої позиції на громадську думку враховувався також глобальний аспект значущості реформ, що проводяться номінантами.

«Ми хочемо розповісти всім про творчих і соціально зайнятих новаторів із країн Центральної та Східної Європи. Наш регіон може пишатися розробниками, власниками бізнесу, вченими і діячами культури, які на даний час є рушійною силою інновацій для майбутнього», — зазначив президент фонду Res Publica та ініціатор проекту Войцех Пржібільскі. Він переконаний, що список New Europe 100 — це чудовий спосіб підтримки і просування свіжих інноваційних ідей і прогресу, який приносить користь на глобальному рівні.

«Сьогодні ми бачимо все більше і більше прикладів успішних та інноваційних проектів, які народилися в Центральній і Східній Європі. Це показник величезного потенціалу нашого регіону, а також того, як нові технології і цифрова економіка стали не просто викликом, а скоріше винятковою можливістю для видатних учених, амбітних підприємців і творчих діячів», — наголосила очільниця напряму з питань громадської політики і зв’язків із урядом компанії Google у Центральній і Східній Європі Марта Послад.

До слова, за три роки до списку реформаторів увійшли 300 осіб, 49% з яких реформують свої країни в бізнес-сфері, 30% позитивно вплинули на суспільство і політику, 11% — науку і 10% — медіа та культуру. Серед цих інноваційних лідерів — 14 українців.

Розділи: Суспільство

17 жовтня

Інші дати
17 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів
Розгорнути
Народився Володимир Жаботинський
(1880, м. Одеса – 1940) – єврейський письменник і публіцист, ідеолог та один з лідерів сіоністського руху.
Розгорнути
Народився Яків Головацький
(1814, с. Чепелі, Львівська область – 1888), український лінгвіст, етнограф, фольклорист, поет, священик і педагог. Співзасновник об»єднання «Руська трійця», співавтор збірника «Русалка Дністровая». Найважливіша праця «Народні пісні Галицької і Угорської Русі. кн. 1-4.»
Солоденька рідна мово, Як би-м тя рад вчути! Із глубини серця свого Рад би-м піснь добути. Проспіваю співаночки, Де-но які знаю, Як би-м учув голосочок Із рідного краю. (Яків Головацький)
Розгорнути