chrome firefox opera safari iexplorer

Для будівництва скандальної Канівської ГАЕС вирубають 1000 гектарів лісу

19 грудня 2016 о 12:58

У Канівському районі у найближчі місяці вирубають 196 тисяч дерев на території, площею в 1000 га.

Про це у своєму депутатському запиті на сесії Черкаської обласної ради повідомив депутат від ВО «Свобода» Володимир Волкович, пише Україна молода з посиланням на черкаське інтернет-видання «Прочерк».

За словами депутата облради, саме ця територія, відповідно до рішень обласної ради та облдержадміністрації, відведена під створення НПП «Середньодніпровський».

«Замовником цього варварства є ПАТ „Укргідроенерго“, бо воно провело тендер на будівництво першочергових об’єктів та споруд Канівської ГАЕС. Згідно з проектом цих робіт першим етапом йде лісорозчистка, відповідно до якої будуть вирубані ті 196 тисяч дерев. А потім побудують проммайданчик для ГАЕС», – повідомив пан Волкович.

За його словами, 1000 га лісу були виділені під ГАЕС очільником області часів Януковича Сергієм Тулубом.

«Це було зроблено в обхід обласної ради – вона не приймала рішення про надання під будівництво Канівської ГАЕС земель Бобрицької та Пшеничницької сільрад. Сільради тим більше не розглядали це питання і згоди на це не давали», – каже Володимир Волкович.

Він також наголосив, що реалізовувати майже 200 тисяч дерев буде переможець тендеру, яким став консорціум «Укргідроенергобуд».

Також на сесії депутат-свободівцеь поцікавився у голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка та голови обласної ради Олександра Вельбівця, чи знають вони про цю ситуацію, і попросив депутатів внести це питання до порядку денного. Депутати підтримали. Так що далі буде.

Як відомо, громадськість Канівщини та екологи налаштовані категорично проти майбутнього будівництва Канівської ГАЕС.

Розділи: Довкілля

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути