chrome firefox opera safari iexplorer

40 гектарів у Кончі-Заспі держава продала по дві тисячі доларів за гектар

29 січня 2014 о 12:48

40 гектарів у Кончі-Заспі, де будується палац Юрія Іванющенка, який отримав назву «Межигір’я-2», Київська міськрада продала за 700 тисяч гривень.

Про це пишуть «Наші гроші».

За інформацією видання, ці землі були продані шматками різним кооперативам за часів Леоніда Черновецького. Деякі ціни на ділянки: 2.5 га — 39 тисяч гривень, 4 га — 67 тисяч гривень, 13 га — 204 тисячі гривень. Хоча наступна виконавча влада в особі Олександр Попова обіцяла визнати земельні рішення попередників незаконними, Кончі-Заспи це не торкнулось.

Мало того, весною 2013 року Київська міська рада збільшила володіння фірм Іванющенка, передавши на 49 років 7 га прибережної смуги, пише видання.

Також зазначається, що 40 га, на яких зараз зводиться комплекс будівель «Межигір’я-2», на першому етапі були передані кооперативам «Котміст» і «Технолог». Згодом вони передали угіддя ТОВ «Будівельна спілка», а далі — «Срібній затоці».

Журналісти не змогли виявити цю фірму за місцем її реєстрації. Номінальним її директором є київський пенсіонер. Власником — «Армаріум ленд груп» із кіпрськими засновниками.

Натомість «Срібна затока» передала більшу частину земель ТОВ «Інтеграліті інцест». Ця структура має спільний телефон із фондом «Нові технології», який є базовим у бізнес-імперії Юрія Іванющенка, пише видання.

Саме «Інтеграліті інцест» у 2013 році отримала від Київради на 49 років 7 гектарів. Офіційна мотивація – «для озеленення». Зараз на цій ділянці знаходиться одна з будівель комплексу — будинок «Хонка».

10 червня

Інші дати
Народився Микита Шумило
(1903, с. Михайлівка Черкаської обл. - 1982) - український письменник, літературознавець, перекладач, журналіст. Автор збірок оповідань і нарисів, двох книжок для дітей, літературно-критичних нарисів "Олесь Гончар" і "Силуети".
Розгорнути
Народився Леонід Усачов
(1899, с. Червоне Кіровоградської обл. - 1965) - український композитор і диригент.
Розгорнути
Народився Богумил Воячек
(1857, Чехія – 1934) – український контрабасист, диригент, композитор, педагог чеського походження. В 1883 – 1915 рр. - соліст-констрабасист Оперного театру в Києві.
Розгорнути
1917 – проголошення Центральною Радою І Універсалу
«До українського народу в Україні і поза України сущому», яким проголошувалася автономія України. Універсал став основою для розмежування законодавчих і виконавчих функцій органів влади.  
«Народе український! В твоїх руках доля твоя. В сей трудний час всесвітнього безладдя й роспаду докажи своєю одностайністю і державним розумом, що ти, народ, народ хліборобів, можеш гордо і достойно стати поруч з кожним організованим, державним народом, як рівний з рівним.» (І Універсал)
Розгорнути