chrome firefox opera safari iexplorer

Україна за рік продала зброї майже на мільярд доларів

18 липня 2011 о 10:28

Держслужба експортного контролю оприлюднила підсумки роботи ДК «Укрспецекспорт» в 2010 році. Згідно з цими даними, об'єм експорту українського озброєння в минулому році наблизився до мільярда доларів, а основними його споживачами стали країни Африки.

Експерти сходяться на думці: нинішній рівень багато в чому забезпечений тим, що Україна торгує зброєю радянських часів, і державі необхідно приділити особливу увагу реалізації програм по виробництву і подальшому продажу сучасної високотехнологічної зброї, пише Комерсант Україна.

Згідно з даними статистики, портфель контрактів державної компанії по експорту і імпорту продукції і послуг військового і спеціального призначення Укрспецекспорт досяг 956,7 млн дол. в порівнянні з 799,5 млн дол. в 2009 році.

З оприлюднених даних виходить, що головними покупцями української зброї стали країни Африки, серед яких за об'ємами закупівель лідирують Судан і Демократична Республіка Конго (ДРК).

Як пише видання, збільшення об'ємів експорту за підсумками 2010 року до 956,7 млн дол. не дозволяє Україні в найближчому майбутньому розраховувати на повернення в першу десятку країн-торговців зброєю. Як відомо, у березні був опублікований звіт SIPRI, згідно з яким Україна за об'ємами експорту виявилася на 12-м місці (на 11-му знаходиться Іспанія з 1,56 млрд дол.).

Нагадаємо, Україна наразі займає третє місце у світовому рейтингу експортерів бронемашин на період 2007—2014 роки.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути