chrome firefox opera safari iexplorer

У липні українці купили валюти майже на мільярд доларів

12 серпня 2011 о 09:28

У липні, незважаючи на наближення до кінця сезону відпусток, продовжилася тенденція скупки іноземної валюти на готівковому ринку. За минулий місяць українці придбали інвалюти на 0,87 млрд дол. більше, ніж продали (у доларовому еквіваленті), повідомили у Нацбанку.

При цьому істотно виросли об'єми операцій купівлі-продажу — вони були максимальними з початку року. Так, об'єм придбаної населенням іноземної валюти в липні склав 2,92 млрд дол., тоді як продано банкам було 2, 06 млрд дол., пише Дело.

З початку 2011 року об'єм купленої в обмінниках іноземної валюти перевищив її продаж на 7 млрд дол. В той же час необхідно відмітити, що частина цих коштів повернулася у банківську систему через валютні депозити фізичних осіб (1,65 млрд) і погашення по валютних кредитах населення (1,29 млрд).

Біля 4 млрд готівкової інвалюти (у доларовому еквіваленті), які так і не повернулися у банки, частково «осіли» на руках у населення, а частково — пішли на обслуговування тіньового сектора. За словами учасників ринку, в останні 10-12 місяців саме потреби українського тіньового сектора формують основну частину попиту на готівкові долари і євро.

Нагадаємо, у червні населення придбало у комерційних банків іноземної валюти на 2,9 млрд дол., а продало фінустановам — 1,7 млрд дол.

Я повідомлялось, 9 серпня, перший заступник глави адміністрації президента України Ірина Акімова порекомендувала українцям утриматися від продажу іноземної валюти.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути