chrome firefox opera safari iexplorer

Журналістам не показали звіт щодо реставрації скандальної хати чумака

31 жовтня 2013 о 14:26

Звіт генпрокурора Пшонки про демонтаж хати в Моринцях перервався на початку трансляції, пишуть Коментарі з посиланням на ЛІГАБізнесІнформ.

Як зазначає інформагентство, Президент Віктор Янукович, відкриваючи засідання гуманітарної ради з підготовки до святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, зазначив, що у ЗМІ з’являється негативна інформація про підготовчу роботу у національному музеї Тараса Шевченка та його філіях.

«Щоб встановити істину в питанні демонтажу хати чумака в селі Моринці, я доручив Генеральній прокуратурі України у найкоротший термін провести перевірку демонтажу і дати правову оцінку таким діям. Сьогодні ми запросили до участі в засіданні ради генерального прокурора України Віктора Пшонку, який надасть інформацію з цього питання», — сказав Янукович.

Після вступного слова Президент запропонував генпрокуророві виступити зі звітом за цим дорученням. Журналістам, які стежили за засіданням ради в режимі прямої трансляції, звіт Пшонки не показали – на перших же словах генпрокурора трансляція засідання була припинена.

Як повідомляли «Коментарі», в середині жовтня 2013 року в ЗМІ з’явилися повідомлення і фотографії того, що в селі Моринці, в якому народився Тарас Шевченко, знищено хату, якій виповнилося 200 років.

Пізніше голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб заявив, що хату не знищили, а розібрали, оскільки вона мала значний вік і загрожувала відвідувачам. Міністр культури Леонід Новохатько, в свою чергу, заявив, що будинок розібрали для реставрації, а не зруйнували. А 25 жовтня цього року Президент України Віктор Янукович підписав доручення генеральному прокуророві Віктору Пшонці про перевірку обставин демонтажу хати чумака в селі Моринці.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути