chrome firefox opera safari iexplorer

Хто хоче приватизувати кращі дендрологічні парки України?

29 грудня 2016 о 17:24

Наслідки нічного бюджетного голосування ми відчуватимемо ще не один місяць.

Черговою «унікальною» нормою, яка була проголосована в урядовому законопроекті № 5132 (щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році), введено земельний податок для національних та дендрологічних парків.   

Як відомо, ця «новела» вперше з’явилася за часів прем’єра А. Яценюка і міністра фінансів Н. Яресько.  Тоді вона була скритикована громадськістю, і спільними зусиллями ми півроку витратили на те, щоб законодавчо її скасувати.

Натомість тепер в законопроекті уряду Гройсмана знову з’явився земельний податок для дендропарків. Взагалі, поява цієї норми в тексті урядового законопроекту – це окрема детективна історія, яка потребує розслідування. Адже в законопроекті, поданому урядом 15.09.2016 ця норма була відсутня; доопрацьований проект закону від 3.11.2016 також не містив цієї норми. А з’являється вона як невідома поправка в тексті законопроекту від 20.12.2016, підготовленого до другого читання, і в той же день законопроект ухвалюється у парламенті...

Цілком очевидно, що у даному випадку йдеться про державні установи, у бюджетах яких взагалі не передбачено окремої статті видатків на сплату земельного податку. І при бажанні, якщо місцева влада захоче або зменшити територію дендропарків, або в перспективі  їх приватизувати, то вона реально зможе це зробити, ввівши непосильний податок на землю.

До речі, серед найвідоміших дендропарків країни – парки Національної академії наук: «Олександрія» у м. Біла Церква, «Тростянець» на Чернігівщині, «Софіївка» в Умані та ін. Для прикладу: Державний дендрологічний парк «Олександрія» НАН України має площу в 297 гектарів. Зрозуміло, що в бюджетах даних організацій відсутні фінансові можливості для сплати земельного податку у таких обсягах.

Тому нині є два виходи із ситуації: або невідкладно внести зміни в ухвалений урядовий закон щодо скасування земельного податку для національних та дендрологічних парків, або вимагати від міських рад, які визначають розмір цього податку для бюджетних установ, зробити для них нульову ставку.

Як голова оргкомітету Всеукраїнської акції «7 природних чудес України» та Голова екологічного парламентського Комітету у 2014—2016 рр., звертаюсь не лише до уряду, а й до голів Білої Церкви, Умані та інших міст з проханням не допустити реалізації сценарію, за яким стає можливою приватизація унікальних територій дендрологічних парків України.

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Політика

23 січня

Інші дати
Народився Богдан Ханенко
(1848, с.Лотоки Чернігівська область – 1917) – промисловець, колекціонер, меценат. Відіграв важливу роль у створенні Київського художньо-промислового та наукового музею.
Розгорнути

Новини Дивитися всі