chrome firefox opera safari iexplorer

Молодь з Одеси перетворює пластикове сміття на вуличні меблі

07 грудня 2016 о 12:12

Група ініціативних хлопців і дівчат з Одеси запустили проект зі створення лавок та інший вуличних меблів із пластикового сміття: кришечок, пляшок і т.п. Завдяки цій ідеї, кожен зможе здати до фонду пластик, який піде на створення цікавого об'єкта.

Фото: culturemeter.od.ua

Засновником проекту з перетворення відходів пластика на цінний матеріал став Євген Хлєбніков.

Для збору грошей на обладнання він виклав свою ідею на місцеву краудфандінгову платформу «Моє Місто». Кошти зібралися дуже швидко, і вийшло навіть на 900 грн більше, ніж було потрібно — 12 800 грн, що свідчить про підтримку ініціативи місцевими жителями.

Для втілення своїх ідей одесити застосовують доступні технології від відомого інженера Дейва Гаккенса (Dave Hakkens)* — автора ідеї цінності пластика.

Як сировина буде використовуватися не весь пластик, а тільки той, на який розрахована машина. Непридатний пластик буде сортуватися і відправлятися на спеціальні підприємства для переробки. У міру закупівлі нового обладнання, спектр матеріалів для переробки також буде розширюватися.

Фото: culturemeter.od.ua

Як кажуть хлопці, зараз вони шукають приміщення для своєї майстерні на околиці міста. А поки їм допомагає скульптор Кирило Максименко, який надав активістам місце, де вони випробовують обладнання та експериментують із пластиком.

Незабаром одесити створять із пластику крісло-гойдалку: сировину для його виготовлення зібрали в одеському центрі підтримки соціальних ініціатив — Impact HUВ.

Надалі у збиранні** пластику зможуть брати участь багато громадських компаній та установ. Планується організувати і пересувний пункт прийому вторсировини. До своєї ідеї одесити будуть залучати однодумців, а також організовувати воркшопи****, на яких розкажуть про всі етапи створення вуличних меблів: від розробки до готового продукту.

Фото: culturemeter.od.ua

З появою майстерні буде запущений фонд, де буде збиратись пластик від населення. Будуть приймати всі категорії пластика, але багато також буде залежати від його типу, забруднення тощо. Про все це хлопці розкажуть пізніше.

Скільки потрібно пластика для створення меблів? Наприклад, для лавки на 25 кг потрібно 50 кг сировини: ½ піде на розвиток ініціативи та покриття витрат із виготовлення.

Гроші на розвиток проекту хлопці будуть отримувати від продажів виробів, зроблених на замовлення — попит на них вже є, каже автор проекту.

Завдяки проекту ініціативних одеситів у людей назавжди зміниться відношенню до пластика: він припинить бути «сміттям», а стане «сировиною». А в Україні може початися переробка пластика на корисні предмети.

Фото: culturemeter.od.ua

Те, що пластик, як і багато інших видів вторсировини, — це цінний ресурс, знають й інші одесити. На виручені від здачі відходів гроші мешканці багатоповерхового будинку обладнали в під'їзді спортивний майданчик для дітей і навіть невелику бібліотеку.

Джерело: epochtimes.com.ua
Розділи: Суспільство

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути