chrome firefox opera safari iexplorer

Кияни вимагають високих штрафів за сміття. ФОТО

23 квітня 2012 о 15:33

23 квітня кияни зібралися під стінами Верховної Ради з вимогою підвищити штрафи за сміття.

Зокрема, активісти вимагають прийняти законопроект №9680, який встановлює високі штрафи за розкидання сміття на вулиці.

Учасники акції принесли з собою віники і корзини для сміття.

Вони також тримають плакати «Україна – не смітник», «Зупиніть свинство!», «Кинув сміття – плати штраф», «Недопалки і пляшки на вулицях задовбали».

За словами активістів, під стани Верховної ради їх вивело те, що столичні вулиці завалені сміттям.

«Люди не мають такої культури. Кидають сміття, де заменеться, бо знають, що їм за це нічого не буде», — розповіли учасники акції.

 

Як розповіла активістка Ганна Гопко, для того, щоб зробити Київ і Україну в цілому чистими, має бути комплекс заходів.

«Потрібно встановити штрафи, розробити ефективні механізми сортування і переробки сміття і в першу чергу виховувати екологічну культуру. Привчити можна, тільки коли буде гідне „покарання“. Коли я бачу, що йде доросла людина і кидає сміття, хочеться підійти і сказати: хочеш смітити – плати 800 гривень», — сказала Гопко.

Вона нагадала про досвід багатьох європейських міст, яких саме завдяки законам і штрафам вдалося зробити чистими. «Візьміть Німеччину чи Сингапур. Там зрозуміли, що чисто не там, де прибирають, а там де не плюють і не смітять», — підсумувала Гопко.

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо викидання відходів у неналежних місцях) №9680 пропонує встановити штраф за викидання відходів (недопалки, обгортки, тару, будь-які інші відходи чи сміття) в населених пунктах за межі урн, контейнерів чи інших ємкостей, призначених для збирання сміття, у розмірі 340-850 гривень для громадян та від 850 до 1700 гривень для (на посадових осіб, громадян — суб'єктів підприємницької діяльності).

Як відомо, у Латвії штраф за сміття становить від 100 до 1000 доларів, в Італії — 150-300 євро і т.д.  

Фото з Facebook Taras Shamayda