chrome firefox opera safari iexplorer

Україна стала власницею 35 водно-болотних угідь міжнародного значення

09 грудня 2016 о 12:34

Світ таки переймається збереженням унікальних природних угідь нашої країни, які впливають і на підтримку природного балансу Європи в цілому.

Рішенням секретаріату Рамсарської конвенції статусу міжнародного значення цього разу надано водно-болотним угіддям «Черемське болото» та «Заплава Сім маяків», повідомляє прес-служба Мінекології.
Загальна площа українських заповідних боліт, таким чином, досягла майже сімсот п’ятдесяти тисяч гектарів.

Рішенню про охоронну зону українських боліт передувала складна робота з дослідження стану екосистем та біорізноманіття угідь, визначення їх відповідності критеріям Рамсарської конвенції, підготовка та прийняття відповідних рішень на місцевому та державному рівнях.

Водно-болотне угіддя міжнародного значення «Черемське болото» розташоване у центрі межиріччя Прип’яті, Стоходу і Стиру в межах Волинської області.

Основою водно-болотного угіддя є долина прадавнього озера, яка заросла сфагново-осоковою рослинністю і є рідкісним підтипом — еумезотрофне болото та торфовище з прилеглими заболоченими лісами.

Серед болота розташовані два озера — Черемське та Редичі. Це водно-болотне угіддя займає майже три тисячі гектарів і за розмірами воно — одне з найбільших блюдцевих боліт на Українському Поліссі та в Європі загалом. Угіддя входить до складу Черемського природного заповідника.

Водно-болотне угіддя міжнародного значення «Заплава Сім маяків» розташоване в межах Запорізької області, в нижній течії Дніпра, у місці впадіння річки Маячки.

Унікальність угіддя полягає у значній різноманітності біотопів на відносно малій території. Тут присутні глибока третинна балка з невеликою степовою річкою Маячкою, заплавний ліс, вологі луки й очеретяні зарості, прибережні води Каховського водосховища тощо.

Ця територія важлива для птахів під час міграцій та слугує місцем зосередження біорізноманіття в значною мірою  трансформованій людьми степовій зоні.

Водно-болотне угіддя має площу більше двох тисяч гектарів та є частиною території Національного природного парку «Великий Луг». Інформаційні описи цих водно-болотних угідь внесено в оновлену онлайн-систему Рамсарської конвенції.

Джерело: umoloda.kiev.ua
Розділи: Довкілля

9 серпня

Інші дати
Міжнародний день корінних народів світу
Свято Міжнародний день корінних народів світу відзначається в першій декаді серпня. Виникло за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН в 1994 році. Присвячене питанням збереження корінних народів на планеті, захисту їх прав, богатству культури і надбанню.
Розгорнути
Варвара Ханенко
1852–колекціонерка, меценатка, громадська діячка. Дочка цукрозаводчика, мецената М. Терещенка. Разом із чоловіком Б. Ханенком заснувала приватний;музей, на основі якого в 1921 р. в Києві було створено Музей мистецтв;(нині Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків).
Розгорнути
Народилася Віра Холодна
(1893, м.Полтава – 1919) – українська актриса, «королева» німого кіно. Уславилася в фільмах «Пісня торжествуючої любові», «Міражі», «Життя за життя», «Забудь про камін…» та багатьох інших.
«Ваши пальцы пахнут ладаном, А в ресницах спит печаль. Ничего теперь не надо нам, Никого теперь не жаль. И когда Весенней Вестницей Вы пойдете в синий край, Сам Господь по белой лестнице Поведет Вас в светлый рай...» (Олександр Вертинський, посвята Вірі Холодній)
Розгорнути