chrome firefox opera safari iexplorer

Влада оголосила бурштин виключно своєю монополією

15 грудня 2016 о 11:41

Це випливає з ухваленої Урядом Постанови про реалізацію пілотного проекту рекультивації земель лісогосподарського призначення, порушених внаслідок незаконного видобування бурштину на Волині, Рівненщині та Житомирщині.

Суть цього «пілотного проекту» зводиться до того, що лише влада, і більш ніхто, має право на рекультивацію земель включно з видобутком бурштину, і лише вона зможе забезпечити вилучення 100% виявленого бурштину під час цієї рекультивації.

Як співавтор законопроекту про видобування та реалізацію бурштину (реєстр. №1351-1), який дозволить легалізувати та ввести цивілізовані правила у справі з видобутком та реалізацією бурштину, мушу констатувати: влада не зацікавлена в тому, щоб ухвалювати цей закон, бо їй не потрібна конкуренція, їй потрібна монополія, яку вона очолює.

Свого часу при підготовці цього законопроекту, ми у профільному Комітеті ВР пройши енну кількість обговорень і дискусій з цього приводу. Зокрема, Комітетом було розглянуто майже чотири сотні поправок, поданих до законопроекту про видобуток бурштину народними депутатами, центральними органами виконавчої влади та громадськими активістами. 8 жовтня 2015 року Комітет одноголосно підтримав проект Закону про видобування та реалізацію бурштину (реєстр. №1351-1) до другого читання, і з листопада 2015 року цей законопроект очікує на друге читання.

Тобто, вже більше року черга до цивілізованого видобутку бурштину не доходить.

Чому? Бо нові куратори «бурштинової мафії» бояться передбаченого законопроектом контролю місцевого самоврядування, конкуренції та обов'язковості продажу за кордон лише через бурштинову біржу! А тому й рулять «по-старому», в ручному режимі лише для «своїх підприємств»…

tomenkoМикола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна», доктор політичних наук

Розділи: Політика

26 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Бортнянський
(1751, м. Глухів, Сумська область – 1825) - український композитор і диригент. Спільно з Березовським М.С. створив новий тип хорового концерту. Церковно-вокальний стиль Д.Бортнянського є вершиною тогочасного мистецтва.
Як славен наш Господь в Сіоні, Не може висловить язик, Великий в небесах на троні, Всесильний пан земних владик. Один Господь, один Ти славний, В сонячнім світлі й блиску зір явний! (Дмитро Бортнянський)
Розгорнути