chrome firefox opera safari iexplorer

Українець економить на електроенергії завдяки власноруч виготовленому вітряку

02 січня 2017 о 14:00

Житель Волинської області Іван Тусюк економить на електроенергії завдяки сонячній панелі і власноруч виготовленому вітряку.

Перший свій вітряк, який зараз закріплений на даху майстерні, Іван Тусюк зробив ще десять років тому. У пристрої використовувався 12-вольтний генератор: він заряджає батарею на 600 А·год, що дозволяє використовувати менше мережевої електроенергії в господарстві.

Додатково до вітрогенератору, на даху будиночка Іван Тусюк встановив сонячну батарею. Тепер акумулятор може заряджати і сонце, і вітер.

Ще майстер планує встановити спеціальний ротор, завдяки якому млин зможе працювати за швидкості вітру в 1 м/с, а зараз потрібно не менше 5—6 м/с. Але щоб знайти такий пристрій, потрібно їхати до автора винаходу в Київську область.

Фото: volynnews.com

Крім альтернативних джерел енергії, Іван Тусюк створив трактор, який працює не на бензині, а на газі від спалювання торфу або вугілля.Іван змайстрував й інші необхідні пристрої для господарства, наприклад, багатофункціональний трактор (може орати землю, косити траву, згрібати сіно, різати дрова за допомогою циркулярної пилки).

У подальших планах — виробляти біогаз. Для цього в Івана є і знання, і креслення. Але поки в селі немає людей, кому б це було цікаво.

Фото: volynnews.com

Інший український умілець Микола Оксенюк створив трактор, який не використовує бензин, а тільки дрова.Саморобний вітрогенератор, який виробляє електроенергію навіть за слабкого вітру і дозволяє використовувати в 2 рази менше газу, розробив пенсіонер Ярослав Бендас з Тернополя.

Джерело: epochtimes.com.ua
Розділи: Довкілля

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути