chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні вперше народилася дитина від трьох батьків

20 січня 2017 о 11:28

В Україні вперше народилася дитина, яка має гени від трьох людей, повідомили фахівці однієї з київських клінік.

Дитина народилася на початку січня, розповів на прес-конференції директор клініки «Надія» Валерій Зукін.

За його словами, немовля з'явилося на світ завдяки новому методу штучного запліднення — пронуклеарного перенесенню ядер.

Суть методу полягає в тому, що ядра пацієнтки та її чоловіка перенесли у донорську яйцеклітину, яка була позбавлена ядра.

За допомогою цього методу 34-річна жінка, яка страждала безпліддям протягом 15 років, змогла народити здорову «генетично рідну» дитину, розповів фахівець.

"В результаті була отримана «реконструйована» яйцеклітина, що мала генетичний набір ядерної ДНК від матері та батька (приблизно 25 тисяч генів) і цитоплазматичне ДНК від донора (37 генів), тобто дитина має «трьох батьків», — зазначив Валерій Зукін.

У більшості західних країн така технологія заборонена через її недостатню вивченість і можливі ризики для здоров'я. Єдина країна, яка дозволила дослідження на законодавчому рівні, — Велика Британія.

В Україні ж немає ані законів, які б регулювали генетичні експерименти, ані авторитетних біоетичних комісій, які б розглядали такі спірні питання.

Тож поле для експериментів відкрите, пише ВВС. Україна.

26 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Бортнянський
(1751, м. Глухів, Сумська область – 1825) - український композитор і диригент. Спільно з Березовським М.С. створив новий тип хорового концерту. Церковно-вокальний стиль Д.Бортнянського є вершиною тогочасного мистецтва.
Як славен наш Господь в Сіоні, Не може висловить язик, Великий в небесах на троні, Всесильний пан земних владик. Один Господь, один Ти славний, В сонячнім світлі й блиску зір явний! (Дмитро Бортнянський)
Розгорнути