chrome firefox opera safari iexplorer

Томенко подав до суду щодо оприлюднення списків членів коаліції

01 лютого 2017 о 12:35

Лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко зареєстрував сьогодні в Окружному адміністративному суді міста Києва позов, у якому вимагає визнати протиправними дії Апарату Верховної Ради України в частині ненадання публічної інформації за його запитом та зобов’язати Апарат ВР таки надати списки народних депутатів України, які є учасниками Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна» та які підписали відповідну коаліційну Угоду.

Про це він повідомив у своєму блозі на Обозревателе.

«На сьогодні, фактично, ми маємо непрацюючу і водночас таємну коаліцію у Верховній Раді, за виключенням окремих «сплесків» її активності, пов’язаних з політичними домовленостями (очевидно, за певні преференції) під час ухвалення бюджетних, кадрових та інших вигідних владі питань. Нагадаю, що за умов парламентсько-президентської республіки України інститут коаліції депутатських фракцій є ключовим інститутом влади, який ініціює важливі кадрові призначення (визначає кандидатуру прем’єр-міністра, склад уряду, керівництво Верховної Ради тощо), а також здійснює низку ключових управлінських функцій та парламентського контролю. А згідно з Законом України «Про доступ до публічної інформації» інформація, яку ми намагаємося дізнатися щодо діяльності вищого законодавчого органу країни, не є закритою, конфіденційною, службовою чи таємною, а навпаки, відповідно до положень ст. 5, 101, 13, 15 згаданого Закону є такою, що в першу чергу підлягає офіційному оприлюдненню органом державної влади, яким є Верховна Рада України. Отож, народ має право знати, хто ним керує, а інформація про склад коаліції є публічною та суспільно значимою, а тому – має бути оприлюднена», — зазначив Микола Томенко.

Він також звернув увагу на те, що, якщо виходити з тексту Коаліційної угоди, то народні депутати, які її підписали, взяли на себе відповідальність, і разом з Президентом України та Урядом мають звітувати перед українським народом за те, що вони роблять.

«Тобто, виникла парадоксальна ситуація: ми не знаємо, хто нами керує і хто відповідає за те, що робиться в країні. Таке відбувається вперше в історії нашої держави. І нам треба виправити цю сумну історію: необхідно розсекретити ту безвідповідальну і таємну коаліцію, яка вже більше 9 місяців керує Україною», — зазначив М.Томенко.

Він додав, що особисто представлятиме цю справу у суді, і за результатами її розгляду, буде інформувати ЗМІ, аби захистити право українського народу на доступ до суспільно значимої інформації.

Розділи: Політика

8 серпня

Інші дати
8 серпня святкують:
  • День військ зв’язку України.
  • Міжнародний день офтальмології.
  • День альпініста (міжнародний день альпінізму)
Розгорнути
Всесвітній день кішок
Засновником виступає Міжнародний фонд захисту тварин. Щорічні календарні заходи, присвячені проблемам захисту кішок стали проводиться з 2002 року. 
Розгорнути
Народився Юрій Федькович
(Гординський Осип Альбертович) (1834, смт. Путила, Чернівецька область – 1888), український письменник романтичного напрямку, предвісник українського національного відродження Буковини. Уклав український «Буквар» і  видав для народних шкіл «Співанки для господарських діточок».
«Я люблю мою Русь-Украïну; Я вiрую в єï будучину; В тiй-то надiï я живу й умру» (Юрій Федькович)
Розгорнути