chrome firefox opera safari iexplorer

Томенко подав до суду щодо оприлюднення списків членів коаліції

01 лютого 2017 о 12:35

Лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко зареєстрував сьогодні в Окружному адміністративному суді міста Києва позов, у якому вимагає визнати протиправними дії Апарату Верховної Ради України в частині ненадання публічної інформації за його запитом та зобов’язати Апарат ВР таки надати списки народних депутатів України, які є учасниками Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна» та які підписали відповідну коаліційну Угоду.

Про це він повідомив у своєму блозі на Обозревателе.

«На сьогодні, фактично, ми маємо непрацюючу і водночас таємну коаліцію у Верховній Раді, за виключенням окремих «сплесків» її активності, пов’язаних з політичними домовленостями (очевидно, за певні преференції) під час ухвалення бюджетних, кадрових та інших вигідних владі питань. Нагадаю, що за умов парламентсько-президентської республіки України інститут коаліції депутатських фракцій є ключовим інститутом влади, який ініціює важливі кадрові призначення (визначає кандидатуру прем’єр-міністра, склад уряду, керівництво Верховної Ради тощо), а також здійснює низку ключових управлінських функцій та парламентського контролю. А згідно з Законом України «Про доступ до публічної інформації» інформація, яку ми намагаємося дізнатися щодо діяльності вищого законодавчого органу країни, не є закритою, конфіденційною, службовою чи таємною, а навпаки, відповідно до положень ст. 5, 101, 13, 15 згаданого Закону є такою, що в першу чергу підлягає офіційному оприлюдненню органом державної влади, яким є Верховна Рада України. Отож, народ має право знати, хто ним керує, а інформація про склад коаліції є публічною та суспільно значимою, а тому – має бути оприлюднена», — зазначив Микола Томенко.

Він також звернув увагу на те, що, якщо виходити з тексту Коаліційної угоди, то народні депутати, які її підписали, взяли на себе відповідальність, і разом з Президентом України та Урядом мають звітувати перед українським народом за те, що вони роблять.

«Тобто, виникла парадоксальна ситуація: ми не знаємо, хто нами керує і хто відповідає за те, що робиться в країні. Таке відбувається вперше в історії нашої держави. І нам треба виправити цю сумну історію: необхідно розсекретити ту безвідповідальну і таємну коаліцію, яка вже більше 9 місяців керує Україною», — зазначив М.Томенко.

Він додав, що особисто представлятиме цю справу у суді, і за результатами її розгляду, буде інформувати ЗМІ, аби захистити право українського народу на доступ до суспільно значимої інформації.

Розділи: Політика

4 квітня

Інші дати
День народження Володимира Мономаха (Володимира ІІ Всеволодовича)
(1053-1125) - - великого князя київського, державного і політичного діяча, письменника.
Розгорнути
Народилась Квітка Цісик
1953 – американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та сучасних популярних пісень. Одержала нагороду «Оскар» за пісню «You Light Up My Life» (1977).
Ой ходить сон коло вікон, А дрімота — коло плота. Питається сон дрімоти: — А де будем ночувати? — Де хатонька теплесенька, Де дитина малесенька,— Там ми будем ночувати, Дитиночку колихати. (Українська народна пісня)
Розгорнути
1103 – розгром половців київським князем Володимиром Мономахом
Володимир II Всеволодович (Володимир Мономах) (1053 – 1125) – великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч, письменник.
При старших годиться мовчати, премудрих слухати, старшим підкорятися, з рівними і молодими мати згоду і бесіду вести без лукавства, а щонайбільше розумом вбирати. Не лютувати словом, не ганьбити нікого в розмові, не сміятися багато. Очі тримати донизу, а душу вгору.
Розгорнути