chrome firefox opera safari iexplorer

Українці стали рідше одружуватися і частіше розлучатися

02 лютого 2017 о 10:18

2016 року українці рідше справляли весілля і частіше розлучалися. Такі дані Мін'юсту щодо укладення актів цивільного стану. «Сегодня» дізналася, в яких регіонах країни народ узаконює відносини з найбільшою охотою, а де родини частіше розпадаються.

Якщо 2015 року зменшувалася як кількість шлюбів, так і кількість розлучень, то 2016-го тенденції змінилися. Минулого року в країні утворилося 229,45 тис. нових родин – це на 69,6 тис. менше, ніж роком раніше (299 тис. укладених шлюбів 2015-го).

Стосовно розлучень, то їх число, навпаки, трохи зросло – на 1,2 тис. (35,46 тис. 2016 року проти 34,2 тис. 2015-го). На думку експертів, такі тенденції пов'язані з обстановкою в країні.

«Шлюбів, як і минулого року, менше насамперед через економічні проблеми і пов'язані з ними побутові труднощі: система кредитування житла для молодих родин працює погано, а вартість оренди квартир зростає. Не кажучи вже про те, що саме весілля влетить в копієчку, – пояснює психолог Лілія Вороніна. – А стосовно зростання кількості розлучень, то тут кілька причин. По-перше, родини стали частіше розпадатися через війну на Донбасі: наші бійці повертаються із зони бойових дій з порушеною психікою і фізичними каліцтвами, а для їхніх дружин це часто непосильна ноша. По-друге, зростання цін на все порушує усталений бюджет родин і частіше призводить до побутових конфліктів і, як наслідок – до розлучень. По-третє, через обстановку в країні часто виникають ситуації, в яких один з подружжя хоче переїхати жити до іншого міста або навіть країни, а другий до цього не готовий».

_01_182

Регіонами-лідерами за кількістю весіль і розлучень, як і торік, залишаються Київ, Дніпропетровська та Харківська області. Найрідше оформляють шлюб, як і минулого року, на Луганщині, а розлучаються рідше всього в Закарпатській області (2015-го чемпіоном за міцними родинами була Луганська область).

«Справа в тому, що в Західній Україні люди з великим трепетом шанують сімейні цінності, там в інституцію шлюбу щільно інтегрована релігія, яка не заохочує розлучення. У великих містах люди до цього ставляться простіше, там темп життя вищий, тому і одружуються частіше», – каже психолог.

Розділи: Суспільство

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути