chrome firefox opera safari iexplorer

Українці все частіше «радяться» з інтернетом перед тим, як щось купити

08 жовтня 2013 о 12:49

За результатами дослідження поведінки українських інтернет-користувачів, проведеного компанією TNS Infratest на замовлення Google вдалось з’ясувати, наскільки часто українці використовують онлайн і оффлайн джерела інформації в процесі купівлі товарів з різних категорій.

Дослідження показало, що всі представлені категорії товарів активно продаються через інтернет. Найбільш популярні серед українців онлайн-купівля мобільних телефонів і комп'ютерів, також набирає популярність покупка в інтернеті авіаквитків, бронювання готелів.

Зокрема, інформацію про товари з категорій «Технології», «Автотовари», «Подорожі» шукають набагато частіше онлайн, ніж оффлайн.

Використання стаціонарних ПК, ноутбуків і планшетів є першочерговим вибором для онлайн-пошуку, в той же час продовжує рости частка онлайн-пошуку з використанням мобільних пристроїв.

При пошуку інформації українські користувачі керуються такою логікою:
● 74 % респондентів очікують, що провідні торгові марки будуть у верхній частині результатів пошуку;
● 80 % опитаних вважають, що результати пошуку з урахуванням місця розташування більш відповідають запиту;
● 57 % вважають рекомендовані друзями веб-сайти більш важливими, ніж інші сайти;
● 36 % при здійсненні покупки в магазині іноді користуються своїм мобільним телефоном, щоб знайти більше інформації про товари.
Покупці починають активно шукати інформацію про товар, який їх зацікавив приблизно за місяць до здійснення покупки, пік пошуку припадає на період за тиждень до придбання товару чи замовлення послуги. Тільки в категорії «Споживчі та косметичні товари» пошук інформації максимальний перед самим моментом покупки.

Незважаючи на те , що оффлайн-шопінг досі є превалюючим способом покупки в аналізованих категоріях товарів, помітний потенціал зростання ролі інтернету в майбутньому.
Дослідження проводили в період з 1 січня до 31 березня 2013 року по методології онлайн-опитувальника , цільова група — український користувач Інтернету старше 16 років, вибірка — 2633 респондента.

Джерело: iPress.ua
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути