chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям стали частіше відмовляти у шенгенських візах

14 квітня 2015 о 20:20

У більшості держав Шенгену суттєво зросла кількість візових відмов громадянам України. Про це йдеться в статті ЄвроПравди «Війна на візовому фронті: сумна статистика „шенгену“ в Україні».

Зокрема, Бельгія у 2014 році відмовляла кожному десятому українському заявникові. Загалом показник відмов українським заявникам у консульстві Бельгії сягнув 9,54%. Досить великим (хоча й меншим, ніж у бельгійців) є показник відмов у Швеції (4,57%), Швейцарії(4,56%), Фінляндії(4,55%), Нідерландах (4,28%).

В цілому 16 з 22 держав Шенгену, що мають консульства в Україні, збільшили частоту відмов.

Рекордсменом є Фінляндія, яка збільшила кількість відмов в 3,3 рази.

Окрім неї, кількість відмов у візах українським заявникам зросла також в консульствах Швейцарії -в 2,8 рази; Іспанії (2,6 рази); Португалії (2,2 рази); Греції (2,1 рази).

У той же час, у 2014 році всі країни «шенгену» збільшили відсоток виданих українцям багаторазових віз: за підсумками року 52,4% всіх виданих в Україні віз були багаторазовими (у 2013 році показник складав 39%).

Іспанія збільшила кількість виданих мультивіз більш ніж в 4 рази, Греція – більш ніж втричі. В Італії, Португалії, Чехії та Норвегії зростання склало від 66% до 80%.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути