chrome firefox opera safari iexplorer

Львівська галерея мистецтв виявила пропажу 224 стародруків

26 квітня 2017 о 10:53

У Львівській галереї мистецтв завершується звірка фондів. Перевірено уже і кириличні, і латинські фонди. З’ясувалося, що загальна кількість зниклих стародруків зросла до 224 манускриптів.

Про це 24 квітня директор Львівської галереї мистецтв Тарас Возняк повідомив ZAXID.NET.

Нагадаємо, у січні під час інвентаризації фонду кириличних стародруків у Музеї мистецтва давньої української книги, який знаходиться у підпорядкуванні галереї мистецтв, там недорахувались 95 видань та 2 рукописи. Загалом колекція кириличних стародруків налічує близько 600 позицій.

Тобто у січні виявили зникнення практично кожної шостої одиниці зберігання.

Пізніше кілька стародруків було знайдено у фондах без інвентарних номерів, їх було ідентифіковано. Проте під час подальшої звірки загальна кількість зниклих артефактів зросла – загалом зараз у музеї бракує 224 стародруків.

Інвентаризація відбувалась за наказом Тараса Возняка, який очолив Львівську галерею мистецтв у вересні минулого року. Вже тоді йшлося про те, що при перевірці стародруків німецькою, польською та іншими мовами може йтися про масштабніші пропажі.

Керівництво галереї вже зробило подання до СБУ та поліції. «Ми хочемо усе зробити максимально публічним, щоб справу було неможливо зам’яти», – наголосив Тарас Возняк, який вважає, що, можливо, експонати розкрадали десятиріччями.

Джерело: ЛітАкцент
Розділи: Новини культури

23 серпня

Інші дати
23 серпня відзначають:
  • Європейський день пам’яті жертв сталінізму і нацизму.
  • Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації.
Розгорнути
Народився Анатолій Перепадя
(1935, с. Попелак Херсонської обл. - 2008) - український перекладач із французької, італійської, португальської, іспанської, каталонської мов. Перекладав твори Сервантеса, Пруста, Сент-Екзюпері, Камю та ін.
Розгорнути
Народився Осип Маковей
(1867, м.Яворів, Львівська область – 1925)український письменник, публіцист, редактор багатьох періодичних видань, педагог та громадсько-політичний діяч.
«Тихий сон по горах ходить, Не шуміть, ліси зелені, За рученьку нiчку водить. Спати йдіть, вітри студені. I шумлять ліси все тихше, Най малята сплять здорові, Сон малих звiрят колише. Най їм сняться сни чудові. (Осип Маковей)
Розгорнути