chrome firefox opera safari iexplorer

Львівська галерея мистецтв виявила пропажу 224 стародруків

26 квітня 2017 о 10:53

У Львівській галереї мистецтв завершується звірка фондів. Перевірено уже і кириличні, і латинські фонди. З’ясувалося, що загальна кількість зниклих стародруків зросла до 224 манускриптів.

Про це 24 квітня директор Львівської галереї мистецтв Тарас Возняк повідомив ZAXID.NET.

Нагадаємо, у січні під час інвентаризації фонду кириличних стародруків у Музеї мистецтва давньої української книги, який знаходиться у підпорядкуванні галереї мистецтв, там недорахувались 95 видань та 2 рукописи. Загалом колекція кириличних стародруків налічує близько 600 позицій.

Тобто у січні виявили зникнення практично кожної шостої одиниці зберігання.

Пізніше кілька стародруків було знайдено у фондах без інвентарних номерів, їх було ідентифіковано. Проте під час подальшої звірки загальна кількість зниклих артефактів зросла – загалом зараз у музеї бракує 224 стародруків.

Інвентаризація відбувалась за наказом Тараса Возняка, який очолив Львівську галерею мистецтв у вересні минулого року. Вже тоді йшлося про те, що при перевірці стародруків німецькою, польською та іншими мовами може йтися про масштабніші пропажі.

Керівництво галереї вже зробило подання до СБУ та поліції. «Ми хочемо усе зробити максимально публічним, щоб справу було неможливо зам’яти», – наголосив Тарас Возняк, який вважає, що, можливо, експонати розкрадали десятиріччями.

Джерело: ЛітАкцент
Розділи: Новини культури

25 січня

Інші дати
Тетянин день
Якщо вигляне сонце, то рано прилетять птахи з вирію, а коли сніжно - літо видасться дощовим.
Розгорнути
Народився Микола Скрипник
(1872, м. Ясинувата Донецька область – 1933) – радянський партійний і державний діяч. Активний провідник українізації.
«...Щоб український селянин пішов за донбасівським пролетарем... треба, щоб донбасівський пролетар став на бік українського селянина в національному змісті» (Микола Скрипник)
Розгорнути
Народилась Ольга Даценко
(1903, с. Шишаки Полтавської обл. - 1993) - українська актриса. Артистичну кар'єру розпочала в театрі "Березіль". Зазнала політичних репресій та заслання. Працювала в театрах України та Карело-Фінської РСР.
Розгорнути