chrome firefox opera safari iexplorer

Львівська галерея мистецтв виявила пропажу 224 стародруків

26 квітня 2017 о 10:53

У Львівській галереї мистецтв завершується звірка фондів. Перевірено уже і кириличні, і латинські фонди. З’ясувалося, що загальна кількість зниклих стародруків зросла до 224 манускриптів.

Про це 24 квітня директор Львівської галереї мистецтв Тарас Возняк повідомив ZAXID.NET.

Нагадаємо, у січні під час інвентаризації фонду кириличних стародруків у Музеї мистецтва давньої української книги, який знаходиться у підпорядкуванні галереї мистецтв, там недорахувались 95 видань та 2 рукописи. Загалом колекція кириличних стародруків налічує близько 600 позицій.

Тобто у січні виявили зникнення практично кожної шостої одиниці зберігання.

Пізніше кілька стародруків було знайдено у фондах без інвентарних номерів, їх було ідентифіковано. Проте під час подальшої звірки загальна кількість зниклих артефактів зросла – загалом зараз у музеї бракує 224 стародруків.

Інвентаризація відбувалась за наказом Тараса Возняка, який очолив Львівську галерею мистецтв у вересні минулого року. Вже тоді йшлося про те, що при перевірці стародруків німецькою, польською та іншими мовами може йтися про масштабніші пропажі.

Керівництво галереї вже зробило подання до СБУ та поліції. «Ми хочемо усе зробити максимально публічним, щоб справу було неможливо зам’яти», – наголосив Тарас Возняк, який вважає, що, можливо, експонати розкрадали десятиріччями.

Джерело: ЛітАкцент
Розділи: Новини культури

25 лютого

Інші дати
Народилася Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка)
1871 – українська письменниця, перекладачка, культурний діяч. Автор численних віршів, поем, драматичних творів («Камінний господар», «Лісова пісня», «Бояриня» та ін.).
Хотіла б я піснею стати У сюю хвилину ясну, Щоб вільно по світі літати, Щоб вітер розносив луну. Щоб геть аж під яснії зорі Полинути співом дзвінким, Упасти на хвилі прозорі, Буяти над морем хибким. (Леся Українка)
Розгорнути
Народився Лесь Курбас
(1887, м. Самбір Львівська область - 1937) - український режисер, актор, теоретик театру, драматург, публіцист, перекладач. Засновник театру «Березіль».
Розгорнути
Народився Павло Вірський
(1905, м.Одеса – 1975) – український танцівник і хореограф. Художній керівник Ансамблю танцю УРСР (1955 – 1975), який з 1977 року носить його ім’я.
Розгорнути