chrome firefox opera safari iexplorer

14 лютого Львівська національна галерея мистецтв святкує день народження

02 лютого 2013 о 09:54

14 лютого виповнюється 106 років з дня заснування Львівської національної галереї мистецтв. З цієї нагоди вперше одночасно у всіх відділах галереї відбудеться день відкритих дверей. 

Про це повідомляє прес-служба Львівської галереї мистецтв.

Сьогодні Львівська національна галерея мистецтв – один з найбагатших музеїв України. Її колекція налічує понад 60 тисяч творів світового та національного мистецтва від античних часів до наших днів і за кількістю та цінністю експонатів не має аналогів в Україні.

Завдяки директору Борису Возницькому були відкриті нові відділи та сектори, зокрема: каплиця Боїмів (1967 р.), музей-заповідник «Олеський замок» (1975 р.), музей «Мистецтво давньої української книги» (з 1997 р. – в новому приміщенні), Музей-садиба М.Шашкевича у с.Підлисся (1986 р.), музей «Русалки Дністрової» (1990 р.), Музей найдавніших пам’яток Львова (1993 р.), Музей оборонної архітектури «П’ятничанська вежа» (1995 р.), музей «Львівська сакральна скульптура ХУІІІ ст. Творчість І.Г.Пінзеля» (1996 р.), Музей-майстерня Теодозії Бриж (2000 р.), музей «Жовківський замок» (2001 р.), музей-заповідник «Золочівський замок (2004 р.), Музей Івана Виговського у с.Руда Жидачівського р-ну (2004 р.), Музей модерної скульптури М.Дзиндри у смт. Брюховичі (2005 р.).

Слід зазначити, що зараз у стадії реставрації перебуває Підгорецький замок та створюється музей «Жидачівщина».

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути