chrome firefox opera safari iexplorer

В метро Києва вартість проїзду планують підняти до 6 грн

10 квітня 2017 о 09:12

Вартість проїзду в київському метро може досягти 6 гривень до кінця 2017 року.

Про плани підняти вартість жетонів на 50% розповів заступник керівника київського метро Дмитро Пеклун в коментарі ТСН.

«Плануємо, тому що подорожчала електроенергія. Подорожчала в рази, а це основний ресурс, який ми використовуємо для перевезень», — зазначив Пеклун, відповідаючи на питання про плани підвищити вартість проїзду.

За його словами, це необхідно зробити через те, що постійно дорожчають комплектуючі, витратні матеріали, індексується і зростає зарплата.

«Підприємство не може собі дозволити працювати в збиток», — додав Пеклун.

«Є кілька методик розрахунку тарифу. Основна — інвестиційна складова. Ми закладаємо туди розвиток метрополітену — будівництво нових станцій, покупку рухомого складу. Якщо так, то тариф теоретично може бути, як в Європі. Але, думаю, підвищення може бути в межах 50%», — заявив він.

Наразі вартість жетона на одну поїздку складає 4 гривні. Із квітня 2017 року метрополітен суттєво обмежив категорії пасажирів, що мають право на безкоштовний проїзд, тепер пенсіонери, інваліди ІІІ групи, учасники війни, батьки багатодітних родин, що не мають картки киянина, змушені оплачувати проїзд.

26 лютого

Інші дати
Леонід Позен
1849 –  скульптор, у творчості якого вперше яскраво й послідовно втілено тему життя та історії українського народу. Автор пам’ятників М. Гоголю та І. Котляревському в Полтаві, скульптурних композицій «На волах», «Оранка в Малоросії», «Лірник з поводирем», «Кобзар», «Запорожець у розвідці», «Переселенці» та ін.
Розгорнути
Любомир Гузар 
1933 – видатний церковний і громадський діяч, єпископ Української Греко-Католицької Церкви, кардинал Католицької Церкви;  з 2005 по 2011 рр. – предстоятель Української Греко-Католицької Церкви.
Розгорнути
Народився Микола Тимків
(1909, м. Косів - 1985), народний майстер. Автор понад 1200 творів декоративно-прикладного мистецтва, серед яких декоративні тарілки, скриньки, меблі тощо, зроблені плоскорізьбою, інкрустацією й інтарсією.
Розгорнути