chrome firefox opera safari iexplorer

Перші трамваї з’явилися у Києві 125 років тому

03 травня 2017 о 12:48

У 1892 році в Києві з’явився перший в тодішній Російській імперії трамвай на електричній тязі.

Автором проекту є інженер Арманд Струве – людина, якій Київ вже завдячував побудовою залізничного мосту через Дніпро (нині – Дарницький), першого централізованого водогону і системи газового освітлення, пише 1576.com.ua.

Трамваєм Струве почав займатися ще в 1880-х роках. Спочатку тут працював трамвай на кінній тязі, але через гористу місцевість в центрі міста коні часто не могли витягти вагони з пасажирами і за день доводилось міняти до 10 тварин на одному маршруті.

Київський кінний трамвай. Фото: Вікіпедія

Тоді він спробував застосувати парові локомотиви для трамваю, але це виявилося ще дорожче. Прохання про запуск електричного довго відкладалося через побоювання міського телеграфу про можливість електромагнітних перешкод для його роботи.

Лише після того, як проектом серйозно зайнявся мільйонер Лазар Бродський, справа зрушила з місця. 3 травня до Києва прибули перші два трамваї. Того ж дня їх випробували на Олександрійській вулиці на Подолі (нині – вулиця Сагайдачного).

Трамвай на Олександрівській вулиці (зараз – Сагайдачного). Фото: Вікіпедія

9 червня 1892 року відбулися фінальні випробування, а 13-го червня, 125 років тому, електричний трамвай вже почав перевозити пасажирів. 

Це був перший трамвай на електричні тязі в тодішній Російській імперії. Цікаво, що другий запустили теж в Україні бельгійці – в Катеринославі (нинішньому Дніпрі) у 1897 році.

Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути