chrome firefox opera safari iexplorer

200-річній бібліотеці Одеського університету Міносвіти подарувало унікальний сканер

21 червня 2017 о 16:31

Міністерство освіти і науки до 200-річчя наукової бібліотеки Одеського національного університету ім. Мечнікова виділило кошти на придбання для цього закладу спеціального програмно-апаратного комплексу для сканування книг, аналогів якого в Україні немає.

Відповідний сертифікат керівництву бібліотеки передав директор Департаменту науково-технічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус, повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу Міністерства освіти та науки.

«Фонди бібліотеки ОНУ містять унікальні екземпляри з понад віковою історією. Сканер має спеціальний спалах, без інфрачервоних та ультрафіолетових спектрів. Крім того, для сканування на цьому апараті книгу не потрібно розгортати на 180 градусів — достатнім буде кут близько 100 градусів, а різницю «компенсує» програмне забезпечення. Все це допоможе зробити процес оцифрування якомога безпечнішим та захистити стародруки», — зазначив Чеберкус.

Комплекс запустять до кінця літа. Тоді ж стартує процес створення цифрового аналогу раритетних мистецьких та літературних пам’яток. Створення електронних копій таких книг дозволить отримати до них доступ широкому колу науковців.

Бібліотека Одеського національного університету бере свій початок від 1817 року як бібліотека Рішельєвського ліцею. У ній налічувалося 28,5 тис. томів.

«Сьогодні наш фонд становить кілька мільйонів рідкісних примірників книг. І однією з головних наших цілей є оцифрування фонду, щоб наші користувачі могли отримувати інформацію не лише перебуваючи в читальні, а й через сайт», – зазначила директор бібліотеки Марина Подрезова.

До ювілею бібліотеки в головному корпусі також відкрили книжкову виставку «Два століття видавничої діяльності: наука і освіта в унікальних роботах Наукової бібліотеки».

Розділи: Новини освіти

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі