chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні – День святого Юди Тадея, покровителя у складних ситуаціях

02 липня 2017 о 13:17

За українсько-візантійським календарем, сьогодні, 2 липня, вшановують святого Юду Тадея, одного з дванадцяти апостолів Ісуса Христа. До нього звертаються у найбільш важких життєвих обставинах та безнадійних справах.

Батько його – Алфей (Клеоп), брат святого Йосифа, Обручника Пречистої Діви Марії, а мати – Марія Клеопова, близька родичка Матері Божої. В Євангелії читаємо, що Марія Клеопова безстрашно стояла під хрестом разом з Матір’ю Страждальною і Марією Магдалиною. Вона була дуже побожною жінкою, її чоловік Клеоп був одним із тих, які сміливо розповідали про Христове Воскресіння. Саме йому разом з іншими вірними учнями з’явився Ісус Христос дорогою в Емаус. Набожність батьків, а також близьке споріднення із святою родиною, а вслід за тим добрий приклад з її життя послужили причиною того, що святий Тадей відзначався надзвичайними чеснотами. Коли прийшов час апостольської діяльності Ісуса Христа, святий Юда Тадей став його ревним учнем. Будучи його близьким родичем, ніколи цим не чванився і називав себе слугою Христовим.

Як пише Українська католицька енциклопедія, через збіг обставин носив він те саме ім’я, що й Юда Іскаріот; через те виникла довголітня кривда для святого Юди Тадея. Незважаючи на його великі заслуги для віри і мученицьку смерть, люди забули про нього, приймаючи його за Юду-зрадника. Тільки після довгих наукових досліджень встановлено, що Юда Тадей та Юда Іскаріот – це дві різні особи.

Св. Матей, перелічуючи імена дванадцяти апостолів, називає Тадея і його брата Якова, синів Алфея. А св. Марко, розповідаючи, як Христос із супроводжуючого його натовпу вибрав дванадцятьох, називає імена апостолів: Петро, Яків, Йоан, Андрій, Филип, Вартоломей, Матей, Тома, Яків Алфеїв, Тадей, Симон Кананія і Юда Іскаріот.

Після Вознесіння Христового святий Тадей голосив слово Боже в Галілеї, Самарії та Юдеї, а пізніше в Аравії, Сирії і Месопотамії, та навчав також в Персії, а сам здобув вінець мученицький в Суантре. Дата смерті св. Юди Тадея невідома.

Тіло його перевезено до Риму і поховано в Соборі св. Петра. У Латеринській Базиліці, яка носить назву Матері Церков Християнських, в каплиці св. Павла висить прекрасний образ св. Юди Тадея, якого вшановують в Римі як покровителя купців.

«Набожність в честь Юди Тадея, – пише великий шанувальник святого о. прелат С. Шпетнар, – була протягом століття в забутті». Культ св. Тадея багато постраждав через однакове ім’я з Юдою Іскаріотом. Набожність в честь св. Тадея поширилась за останній час в цілому світі і в дивний спосіб зростає. Є підтвердженим фактом, що хто в найбільш важких життєвих обставинах звертається з вірою до святого Тадея, мабуть, одержить ласку, й нестиме радо свій хрест, покірний волі Божій. На то Божа воля, що ми в цих надзвичайно важких часах, в справах складних і безнадійних звертаємо свої молитви саме до святого Тадея».

Джерело: ZIK
Розділи: Традиції

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути