chrome firefox opera safari iexplorer

Українців попереджають про нові кібератаки

07 липня 2017 о 11:50

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації попереджає про можливість повторних атак руйнівного вірусу.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Як зазначено в повідомленні, власники мереж, які були заражені вірусом Petya Ransomware, навіть відновивши свої комп'ютери, можуть стати потенційним об'єктом нової кібератаки.

Нагадаємо, 27 червня на урядові та інші установи України сталася масова кібератака. Заразилися також комп'ютери звичайних користувачів.

Вірус Petya розсилався звичайними текстовими файлами, які при відкритті шифрували операційну систему, вимагаючи заплатити викуп. Але згодом фахівці ООН встановили, що метою вірусу були не гроші, оскільки система збору не була налагоджена, а рахунок заблокували у той же день. Пізніше в СБУ, оперуючи тими ж аргументами, що і міжнародні експерти, заявили про причетність Росії до поширення вірусу.

7 березня

Інші дати
Микола Зінчук
1925 р. –  відомий фольклорист, збирач українських народних казок, казкар, історик, педагог. Зібрав, упорядкував та літературно опрацював збірку «Українські народні казки» в 40 т.  
Розгорнути
Народився Володимир Дахно
(1932, м. Запоріжжя – 2006) - український кінорежисер і художник-аніматор. Створив 23 стрічки, серед яких анімаційна серія «Козаки» та анімаційний фільм «Енеїда».
«Мій почерк – український… "Козаки..." допомогли усім в усіх усюдах українську анімацію одразу ідентифікувати, бо вони були колоритні й незвичайні. Можна сказати, що це була підтримка національної анімації.». (Володимир Дахно).
Розгорнути