chrome firefox opera safari iexplorer

Синоптики попереджають українців про 25-ти градусні морози

21 січня 2013 о 13:05

Директор Гідрометцентру України Микола Кульбіда заявляє про ускладнення на цьому тижні погодних умов, які викликані великими температурними перепадами і можуть призвести до ожеледиці на дорогах.

Як передає кореспондент УНІАН, про це М.Кульбіда повідомив сьогодні на прес-конференції в Києві. “Небезпечних явищ протягом поточного тижня слід чекати — це ожеледь, ожеледиця на дорогах, у південних областях — тумани і в Карпатах — лавинна небезпека”, — сказав він.

За його словами, на поточному тижні територією України перемістяться кілька атмосферних фронтів, які зумовлять опади — у північних областях переважно у вигляді снігу, у західних — мокрого снігу, у південних, східних та центральних областях — дощ з переходом у сніг. “При зміні повітряних мас слід чекати посилення ожеледних явищ і ожеледиці на дорогах, також налипання мокрого снігу”, — повідомив він.

М.Кульбіда поінформував, що 21-23 січня температурний режим не буде змінюватися суттєво. Зокрема, у західних та північних областях вночі очікується від 3° до 8° морозу, а вдень — близько 0°. В той час як на півдні, сході і в більшості центральних областей температура повітря вночі буде плюсовою, а вдень досягатиме 3-8° тепла, на півдні — 9 тепла°, а в Криму — від 9 до 14° тепла.

Водночас, починаючи з 24 січня, синоптики прогнозують зниження температури на 4-7 градусів, а протягом 25-27 січня — подальше зниження. “Вночі у північних, західних та центральних областях очікується 12-17° морозу, місцями на півночі — 20-25° морозу, а в денні години — від 7 до 13° морозу”, — уточнив директор Гідрометцентру.

М.Кульбіда також повідомив, що у південних областях, у Закарпатській, Луганській та Донецькій областях температурний режим буде вищим — вночі 5-10° морозу, вдень — 0-5° морозу, а в Криму збережеться тепла погода.

Розділи: Довкілля

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути