chrome firefox opera safari iexplorer

Моя оцінка реформ Саакашвілі «за 1 тиждень»

02 серпня 2017 о 13:59

До мене звернулися прихильники Михайла Саакашвілі підтримати і пропагувати їхній головний програмний документ «70 днів нової влади».
За звичкою, не характерною для нинішньої пафосної та піар-політики — як влади, так і опозиції,- вирішив проаналізувати цей план. Отож, команда «Руху нових сил» і її прихильники переконані, що після обрання НОВОГО ПАРЛАМЕНТУ за ПЕРШИЙ СЕСІЙНИЙ ТИЖДЕНЬ реально провести реформу політичної системи. А саме:
1. Ухвалення закону про імпічмент Президента.
2. Зміна закону про вибори.
3.Закон про заборону олігархам володіти каналами.
4.Зняття депутатської недоторканності запровадження процедури відкликання депутатів.
             

    МОЯ ОЦІНКА ЦІЄЇ РЕФОРМИ ЗА 1 СЕСІЙНИЙ ТИЖДЕНЬ

1.Щодо ухвалення закону про імпічмент

Для реалізації конституційно визначеної процедури імпічменту Президента НЕ ПОТРІБНО УХВАЛЮВАТИ СПЕЦІАЛЬНИЙ ЗАКОН ПРО ІМПІЧМЕНТ!
Вона вже чітко прописана в Главі 30 та, відповідно, у статтях 170 — 188 Закону України "Про регламент Верховної Ради ". Натомість, для практичної реалізації процедури імпічменту бракує іншого Закону — «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії», як визначає стаття 171 «Закону про Регламент». Такий законопроект зареєстровано ще 28.11.2014 року, але досі не розглянуто ВР.

2.Щодо зміни закону про вибори

Не зрозуміло який закон про вибори пропонується ухвалити за змістом. Водночас, згідно регламенту, навіть за умов скороченого розгляду змін закону про вибори, передбачено 7-денний термін для внесення поправок до 2 читання. Однак, такі принципові Законопроекти розглядаються по звичній процедурі, тобто в 14-денний термін — поправки, потім обговорення, Комітет і підготовлений висновок та порівняльна таблиця, завізована головою комітету, керівником секретаріату та керівниками юридичного і редакційного підрозділів Апарату ВР.
Тому самий екстренний формат ухвалення Закону — МІСЯЦЬ!
Але точно, НЕ 1 СЕСІЙНИЙ ТИЖДЕНЬ!

3.Щодо заборону володіти оліхархам каналами

Важко уявити появу Закону з терміном «ОЛІГАРХ» в його назві! Натомість, в діючому Законі «Про телебачення і радіомовлення» передбачено, що один суб`єкт господарювання може мати лише ОДНУ ліцензію на загальнонаціональне та регіональне телевізійне мовлення. Головна проблема у НЕ ВИКОНАННІ ЦІЄЇ НОРМИ. Влада зацікавлена неформально домовлятися з власниками ЗМІ про підтримку і ЗАБОРОНЯЄ при цьому НАЦРАДІ І АНТИМОНОПОЛЬНОМУ КОМІТЕТУ провести деолігархізація та демонополізацію ТВ-ринку країни. Отож, більше проблема не у відсутності Закону, а в неухильному його дотримуванні!

4.Щодо зняття депутатської недоторканності 

Тут йдеться про найбільш дилетантську й фантастичну ОБІЦЯНКУ — за 1 сесійний тиждень зняти депутатську недоторканність. Студентам, які вивчають базовий курс «Конституційне право» або «Політологія» відомо, що депутатська недоторканність гарантована 80 статтею КОНСТИТУЦІЇ! Тому, за найкращих умов, це можна зробити протягом ДВОХ ЧЕРГОВИХ СЕСІЙ ВЕРХОВНОЇ РАДИ! ЦЕ в середньому — всього ОДИН КАЛЕНДАРНИЙ РІК!!! Подібна історія з процедурою відкликання депутатів. Конституція передбачає лише можливість застосування імперативного мандату через ухвалення Закону, ЯКОГО ДОСІ НЕ МАЄ І ПРОТИ ЯКОГО РАДА ЄВРОПИ. Нові підстави відкликання ТРЕБА ТЕЖ ВИЗНАЧАТИ У КОНСТИТУЦІЇ. Термін я вже описував. А взагалі депутатську недоторканність може скасувати нинішній склад парламенту, якому залишилося ОДНЕ голосуванні за Законопроект 1760, який пройшов дві третини передбаченої Конституцією процедури.

Ось такий загальний аналіз ОБІЦЯНКИ команди Саакашвілі за один сесійний тиждень провести політичну реформу. Здивований тим, що при великій кількості відомих і професійних людей, які підтримують Саакашвілі з`явився такий ДИВНИЙ ПЛАН!

P.S. При подібному виконанні аналогічного завдання у моїх тестах студенти отримають не більше 60-66 балів ( виконання задовольняє мінімальним критеріям), по-народному — ТРІЙКА!

Аналіз подальших обіцянок у «70 днів нової влади» від Саакашвілі згодом...

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»

 

Розділи: Політика

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути