chrome firefox opera safari iexplorer

Київський академічний театр ляльок відзначить 90-річчя грандіозним фестивалем

29 вересня 2017 о 11:25

Київському академічному театру ляльок (віднедавна — Замок на горі) цьогоріч виповнюється 90 років!

Саме тому його працівники вирішили влаштувати для киян і гостей столиці грандіозне свято — фестиваль із найкращими виставами для дітей та дорослих від 18 країн, повідомляє Україна молода.

Серед учасників Pupрet UP! — гості з Німеччини, Франції, Хорватії, Грузії, Туреччини, Португалії, Канади.

Покази майже всіх вистав протягом п’яти днів будуть відбуватися паралельно на ­трьох сценах театру — великій, малій та мікросцені.

Окрім того, в холах заплановані розважально-танцювальні програми, презентації фотовиставок і фільмів про країн-учасників.

На урочисте відкриття 30 вересня у Києві організатори форуму запрошують усіх бажаючих.

Для цього варто взяти з собою свою улюблену ляльку чи іграшку, яскраво одягнутися і прийти на Європейську площу о 18.00.

Далі всі гості разом з акторами театралізованою ходою рухатимуться до Поштової площі до спеціально спорудженої сцени.

На ній буде показаний видовищний вуличний перформанс «Легенда про Київ» із величезними ляльками, грою на барабанах, вогняним шоу і човном завширшки 6 метрів.

Загалом, майже всі вистави форуму поставлені універсальною мовою — ляльковою (мінімум слів, максимум дії). Тому навіть зарубіжні постановки будуть зрозумілі аудиторії різного віку. Винятком стане лише вистава «Яблунева долина» Французької незалежної театральної компанії «Колапс» (місто Ліон), яку наживо дублюватиме актриса Юлія Шаповал (переклад Неди Неждани).

Хедлайнери фестивалю Pupрet UP! — вистави «Незвичайна подорож» Німецького театру ляльок «П’яте колесо» з міста Руст, «Грузія» Грузинського державного театру ляльок з міста Сагареджо, «Валізка та собачка» Іранської театральної групи «Маска» з Тегерана, «Дев’ята овечка» Хорватського дитячого театру імені Бранко Михайлевича з міста Осієк та «Чарівна зброя Кєндзо» Білоруського театру ляльок «Лялька» з Вітебська.

До складу експертної комісії увійшли: режисер театру ляльок Реваз Байназишвілі (Грузія), продюсер театру ляльок «Ільмарине» у місті Нарва Ірина Михальова (Естонія), режисер, художній керівник і директор Київського театру оперети Богдан Струтинський (Україна), режисер і педагог Леонід Попов (Україна), театральний критик i викладач Сергій Васильєв (Україна).

Однією з місій фестивалю Pupрet UP! є розширення вікової категорії своїх глядачів, аби в майбутньому показувати, окрім дитячих, більше вистав для дорослих і сімейного перегляду. Приміром, найближчою прем’єрою буде постановка популярної режисерки з Харкова Оксани Дмітрієвої «Як загинув Гуска» за однойменною п’єсою Миколи Куліша.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...