chrome firefox opera safari iexplorer

Біда, коли Конституцію змінюють піарники та дилетанти!

23 жовтня 2017 о 14:53

На користь того, що змінами українського законодавства нині займаються піарники та дилетанти, свідчать щонайменше два актуальних докази.

Доказ 1 

Ініціатори «великої політичної реформи» в Україні оголосили Президенту України ультиматум: протягом п'яти днів внести до парламенту законопроект про імпічмент. Це — яскрава ознака юридичної безграмотності та незнання сучасних законів України.

Інформую: для позбавлення недоторканності Президента України (фактично, це означає можливість застосувати щодо нього процедуру імпічменту) зовсім не треба ухвалювати нового закону про імпічмент. 

Цей закон вже є: Глава 30 чинного Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» під назвою «Порядок дострокового припинення повноважень Президента України у зв’язку з неможливістю виконання своїх повноважень за станом здоров’я, а також у разі усунення Президента України з поста в порядку імпічменту». У цій, 30-й Главі вказаного Закону, у 18-ти статтях (ст. 171-188) чітко визначається повна процедура імпічменту!

Натомість, бракує ухвалення іншого Закону, який дозволить НА ПРАКТИЦІ реалізувати процедуру імпічменту. Це — Закон «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України». Необхідність ухвалення цього закону для процедури імпічменту прямо передбачена Законом «Про Регламент Верховної Ради України», зокрема статтею 171, п. 2: «Розгляд у Верховній Раді питання про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту здійснюється відповідно до статей 85, 111 Конституції України, закону про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України та цього Регламенту».

Інформую: не треба навіть вносити нового Закону про тимчасові слідчі комісії, адже відповідний законопроект з 28.11.2014 р. давно зареєстрований у Верховній Раді (реєстр. № 1098)! До речі, це – спільний законопроект лідерів усіх парламентських фракцій, які колись увійшли до коаліції «Європейська Україна», а також нинішнього Голови ВР. У квітні 2015 р. цей законопроект отримав відповідний висновок профільного Комітету ВР і з того часу – вже 2,5 роки — очікує на розгляд парламенту.

Отож, шановні законотворці-«великі реформатори»: просто виконуйте свою роботу – вивчайте, розглядайте і голосуйте за законопроекти!

Доказ 2

Щодо тої нещасної депутатської недоторканності. Не буду аналізувати змістовну частину президентського законопроекту щодо «доторканності» депутатів з 2020 року (чи це не своєрідний «хабар» нинішнім депутатам?). У підсумку ми на сьогодні маємо: на розгляд до Конституційного Суду (не можу не згадати, що у складі КС досі працюють судді, які свого часу обґрунтували «узурпацію влади Януковичем») направили два законопроекти про скасування депутатської недоторканності: президентський законопроект № 7203 та законопроект опозиції № 6773.

Але потім парламентарі згадали про те, що досі на розгляді у ВР – ще один, поданий як невідкладний, президентський законопроект про скасування недоторканності №  1776: він вже двічі схвально голосувався у парламенті, розглядався у Конституційному Суді та не отримав жодного зауваження від нього, а також має і висновок профільного Комітету про те, що і поправок від депутатів до нього не надходило… Чомусь голосувати в останньому читанні за нього не хочуть ще з грудня 2015 року, а тому, беручи до уваги, що зараз наново розпочато процедуру розгляду ще двох законопроектів з аналогічним змістом, то попередній «невідкладний» законопроект Президента вирішили зняти з розгляду ВР. Намагалися тричі, і тричі не вистачило на це 226 голосів.

До речі, реєстрація та розгляд нових законопроектів з правової точки зору можливе лише тоді, як парламент розглянув (ухвалив або відхилив) або зняв з розгляду інші законопроекти з аналогічним змістом. Тому, по факту, на сьогодні маємо вже ТРИ ідентичні за змістом законопроекти про скасування депутатської недоторканності (за винятком дати вступу в дію останнього президентського законопроекту).

Отож, як кажуть: це було би смішно, якби не було так сумно…

Це ще раз підтверджує те, що не буде в нашій державі ладу, доки законодавчою діяльністю в Україні будуть займатися піарники чи дилетанти.

Микола ТОМЕНКО, лідер Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Політика

15 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Луценко
(1921, с.Березова Рудка, Полтавська область – 1989) – український поет. Автор текстів низки відомих пісень ("Києве мій", "Фронтовики", "Сивина", "Не шуми калинонько", "Мамина вишня", Осіннє золото").
Грає море зелене, Тихий день догора. Дорогими для мене Стали схили Дніпра, Де колишуться віти Закоханих мрій... Як тебе не любити, Києве мій! (Дмитро Луценко)
Розгорнути