chrome firefox opera safari iexplorer

Українські вчені винайшли дешеве джерело тепла

26 жовтня 2017 о 13:56

Вчені з Національного технічного університету «КПІ» імені Ігоря Сікорського та Національного університету імені Тараса Шевченка створили прилад, який може вирішити проблему газової залежності України і в рази здешевити вартість опалення для споживачів.

Принцип дії винаходу полягає в використанні для отримання енергії рідини під назвою водо-вугілля: особливо приготовленої суміші бурого вугілля і води, яка дозволяє отримати потужний процес горіння. Однак для нього, крім водо-вугілля, також необхідний плазмотрон і електрика, пише Урядовий кур'єр.

«Невелику кількість електричної енергії ми вкладаємо в пусковий механізм хімічної реакції, яка в подальшому у вигляді факела віддає нам тепло. Як наслідок – невелика кількість електрики дає велику кількість тепла», – пояснив аспірант КНУ Микола Клочок.

За його словами, зараз за одну годину обігріву 250 кв. м житлової площі потрібно три кубометри газу. За півроку це обійдеться споживачам у 129 тисяч 600 гривень. Але, якщо використовувати нову розробку, то вартість опалення знизиться в п’ять-шість, а іноді і більше разів. Ще одна перевага пристрою – це його мобільність.

«Установка може використовуватися і для військових, щоб їм не було холодно і можна було б приготувати їжу в польових умовах. Єдина проблема – потрібна електроенергія. Нашому винаходу не потрібен газ чи інші види палива – тільки водо-вугілля», – зазначив доцент КПІ Юрій Попіль.

За словами вчених, нестачі в основному ресурсі для їх розробки в Україні немає, адже країна багата покладами бурого вугілля, до того ж воно залягає на поверхні.

Подібна технологія вже застосовується в Америці і Китаї, а найбільш активно там, де обмежені нафтові і газові ресурси. Але є суттєва відмінність з тим, що винайшли в Україні, – метод українських вчених більш заощадливий в екологічному плані.

Творці унікального приладу також відзначили, що не готові продавати свою ідею, адже хочуть, щоб вона на повну потужність запрацювала в Україні. Зараз вони шукають інвесторів для подальших досліджень і вдосконалення свого винаходу.

Розділи: Суспільство

25 лютого

Інші дати
Народилася Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка)
1871 – українська письменниця, перекладачка, культурний діяч. Автор численних віршів, поем, драматичних творів («Камінний господар», «Лісова пісня», «Бояриня» та ін.).
Хотіла б я піснею стати У сюю хвилину ясну, Щоб вільно по світі літати, Щоб вітер розносив луну. Щоб геть аж під яснії зорі Полинути співом дзвінким, Упасти на хвилі прозорі, Буяти над морем хибким. (Леся Українка)
Розгорнути
Народився Лесь Курбас
(1887, м. Самбір Львівська область - 1937) - український режисер, актор, теоретик театру, драматург, публіцист, перекладач. Засновник театру «Березіль».
Розгорнути
Народився Павло Вірський
(1905, м.Одеса – 1975) – український танцівник і хореограф. Художній керівник Ансамблю танцю УРСР (1955 – 1975), який з 1977 року носить його ім’я.
Розгорнути