chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям дозволили полювати на лосів

03 жовтня 2017 о 10:25

Українська влада пішла на поступки мисливцям та дозволила ліміти полювання на лося. Цього мисливського сезону дозволили вбити 160 лосів, пише Україна молода.

Про це написав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак у Facebook, який на початку 2017 року ініціював запровадження 25-річного мораторію на полювання на цих тварин через їхню малу кількість в Україні.

«Щойно підписав ліміти використання мисливських тварин у цьому полювальному сезоні. Хоча вважаю абсурдною ситуацію, що Мінприроди має візувати подібного роду документи. Будь-які вбивства поза моєю філософією сприйняття життя. Але сезон полювання розпочнеться, нехай із запізненням. Ті, хто стежить за цією історією, добре знають, що ліміти не затверджувалися нами протягом кількох місяців через інформацію про критичне зменшення популяції лося в Україні», — написав урядовець.

Тим не менше, за його словами, після довгих дискусій і пошуку компромісів із Мінагрополітики, були погоджені ліміти на відстріл 160 особин лося.

«Це вдвічі менше, ніж пропонували мисливці. Я розумію і розділяю шквал емоцій, повірте, але як урядовець також не міг не зважати на позицію представників мисливської галузі щодо загроз її розвалу у разі, якщо сезон полювання не буде проведено взагалі», — виправдовує своє рішення Остап Семерак.

Міністр екології та природних ресурсів додав, що зараз проводиться наукове дослідження щодо популяції лося в Україні, і якщо їхня кількість критично мала, то мораторій відновлять.

І додає, що на думку науковців, «найкращим часом для здійснення таких досліджень є зима». Відтак, пан Семерак констатує: «Весною матимемо науково обґрунтовані результати».

Зазначимо, з лютого 2017 року в Україні діяв мораторій на відстрілювання лося терміном на 25 років. Тоді міністр Семерак заявляв, що популяція лося в Україні нараховує від двох до шести тисяч тварин.

Для порівняння, у Білорусі та Польщі популяція лося складає близько 30 тисяч тварин.

Розділи: Довкілля

13 листопада

Інші дати
Народився Олександр Черняхівський
(1869, с.Мазепинці, Київська область – 1939) - український громадський діяч, лікар-гістолог. Перший голова Всеукраїнської спілки лікарів, активний творець української медичної термінології.
Розгорнути
Народився Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко)
(1889, с.Грунь, Сумська область - 1956) – український письменник-сатирик і гуморист, автор-засновник художнього жанру нарис-усмішка.
«Чухраїнці» – це дивацький народ, що жив у чудернацькій країні «Чукрен»… Риси (як на ту старовинну термінологію) звалися так: 1. Якби ж знаття ! 2.Забув. 3.Спізнивсь. 4. Якось то воно буде, 5.Я так і знав!… Істино дивний народ.» (Остап Вишня)
Розгорнути