chrome firefox opera safari iexplorer

На Дніпропетровщині відкопали двох прадавніх баб

07 листопада 2017 о 11:14

Науковці знайшли під час археологічних розвідок дві унікальні кам'яні статуї у полях П'ятихатського району Дніпропетровщини. Одна з них належить до скіфської доби і датується V століттям до нашої ери, друга ще давніша – епохи енеоліту, або раннього бронзового віку.

Про це з посиланням на місцеві ЗМІ пише Україна молода.

Зазначається, що кам'яні витвори пращурів збереглися добре і, за словами фахівців, мають важливе значення для науки.

Знахідки вже перевезли до Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького. Колекція кам'яних статуй тут становить тепер 98 експонатів, серед яких нові – одні з найдавніших.

«Рання енеолітична стела відірвана від свого комплексу. Ми не знаємо, до якого кургану чи поховання вона належала. А втім, для вивчення цієї монументальної культової скульптури це важливо. Скіфська знахідка дуже цікава, тому що у нас небагато в музеях, всього шість, скіфських статуй зберігається», – розповіла науковий співробітник історичного музею Дніпра Дар'я Романчук.

На одній зі знайдених брил можна розгледіти обриси голови, що переходять в плече. А також проглядається рука, що йде за спину. Фахівці стверджують, що це дуже рідкісний екземпляр з елементами іконографії.

Крім того, поруч із однією зі стел було знайдено крем'яну скребачку – знаряддя праці доби енеоліту.

Розділи: Суспільство

18 травня

Інші дати
Микола Прахов
1873 –  український художник, мистецтвознавець. Відомий у галузі декоративно-ужиткового мистецтва. Один з організаторів товариства «Київський художник».
Розгорнути
Народився Костянтин Піскорський
(1892, м.Київ – 1922) – український художник-авангардист. Автор робіт «Цивілізація», «Мечі», «Тривога», «Козак», «Біла гвардія», «Небо», «Про приторк світам іншим», «Зірка опів¬нічна», «Ідол», «Планета», «Біометр життя».
«У творчості Костянтина Піскорського дивовижно переплетені символізм і футуризм, космічна безмірність і енергія вольового художнього жесту, архаїчна містика та новітній європейський раціоналізм». (Дмитро Горбачов).
Розгорнути