chrome firefox opera safari iexplorer

На Дніпропетровщині відкопали двох прадавніх баб

07 листопада 2017 о 11:14

Науковці знайшли під час археологічних розвідок дві унікальні кам'яні статуї у полях П'ятихатського району Дніпропетровщини. Одна з них належить до скіфської доби і датується V століттям до нашої ери, друга ще давніша – епохи енеоліту, або раннього бронзового віку.

Про це з посиланням на місцеві ЗМІ пише Україна молода.

Зазначається, що кам'яні витвори пращурів збереглися добре і, за словами фахівців, мають важливе значення для науки.

Знахідки вже перевезли до Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького. Колекція кам'яних статуй тут становить тепер 98 експонатів, серед яких нові – одні з найдавніших.

«Рання енеолітична стела відірвана від свого комплексу. Ми не знаємо, до якого кургану чи поховання вона належала. А втім, для вивчення цієї монументальної культової скульптури це важливо. Скіфська знахідка дуже цікава, тому що у нас небагато в музеях, всього шість, скіфських статуй зберігається», – розповіла науковий співробітник історичного музею Дніпра Дар'я Романчук.

На одній зі знайдених брил можна розгледіти обриси голови, що переходять в плече. А також проглядається рука, що йде за спину. Фахівці стверджують, що це дуже рідкісний екземпляр з елементами іконографії.

Крім того, поруч із однією зі стел було знайдено крем'яну скребачку – знаряддя праці доби енеоліту.

Розділи: Суспільство

2 липня

Інші дати
Ольга Олійник
1925 – український радянський математик. Перша радянська жінка, котра у 29 років стала доктором фізико-математичних наук.
Розгорнути
Володимир Правдич-Немінський 
1879 – український фізіолог, електрофізіолог, нейрохімік. Уперше зареєстрував електричну активність головного мозку тварини та класифікував записані хвилі (нині це називають електроенцефалограмою).
Розгорнути
Народився Володимир Александров
(1825, с. Бугаївка, Харківська область – 1894) – український письменник, музикант, фольклорист, краєзнавець, доктор медицини. Автор оперети «За Немань іду», збірок поезій та перекладів, зібрав та опублікував «Народний пісенник з найкращих українських пісень».  
Ти несись, мій спів, з мольбою, В небо відлітай. І на тихую розмову Вийди, мила в гай. А в гаю гримить, стихає Пісня солов'я, Тож він милу викликає, Молить, як і я. (Володимир Александров)
Розгорнути
Народився Михайло Спіров
(1892, Росія – 1973) – український вчений-анатом, лімфолог. Праці (понад 60) присвячені дослідженню лімфатичної системи, вивченню будови центральної нервової системи, питанням тератології, методиці викладання анатомії та її історії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі